ТР Спорт гимнастикасы федерациясе Берләшкән Бөтенроссия Федерациясенә керәчәк

2024 елның 18 сентябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы спорт гимнастикасы федерациясе Россия спорт гимнастикасы Федерациясенә керәчәк, ул элек гамәлдә булган биш федерацияне, атап әйткәндә, Спорт гимнастикасы федерациясен, Батутта сикерү федерациясен, Спорт акробатикасы федерациясен, Бөтенроссия спорт аэробикасы федерациясен һәм Бөтенроссия нәфис гимнастика федерациясен берләштергән. Казан Гимнастика үзәгендә федерация президенты Марат Бариев рәислегендә узган Татарстан спорт гимнастикасы федерациясе конференциясендә шундый карар кабул ителде.

Конференциядә катнашучылар шулай ук Бариевны 2024 елның 1 октябрендә узачак Россия спорт гимнастикасы федерациясенең хисап-сайлау конференциясендә катнашу өчен Татарстаннан делегат итеп сайладылар.

«Шулай туры килде, без конференцияне Россиянең гимнастика дөньясында зур үзгәрешләр алдыннан уздырдык. Җыелыш барышында без республикада бу спорт төрен интенсив үстерүгә юнәлдерелгән чаралар күрдек», - дип уртаклашты Бариев.

Узган конференция нәтиҗәләре буенча Президиумның яңа составы расланды һәм өч вице-президент сайланды. Алар арасында спорт гимнастикасы буенча СССР спорт мастеры, спорт гимнастикасы буенча ТР җыелма командасының баш тренеры, спорт гимнастикасы буенча ПГУФКСиТ ирләр җыелма командасының тренеры Игорь Белуженков, спорт гимнастикасы буенча Россия спорт мастеры, халыкара һәм Бөтенроссия категорияле судья, Гимнастика теориясе һәм методикасы кафедрасы мөдире Любовь Ботова һәм Татарстан Республикасы спорт гимнастикасы федерациясе башкарма директоры Наилә Сәйфетдинова бар иде.