Алабуга спорт мәктәбе вәкилләре – өч көрәш буенча ТР Чемпионатында иң яхшыларның берсе

2024 елның 23 сентябре, дүшәмбе

2024 елның 21-22 сентябрендә Казанда өч һәм классик өч көрәш буенча ТР шәхси-команда чемпионаты узды. Анда республиканың 14 шәһәреннән 18 команда катнашты. Алабугадан «Юность» спорт мәктәбе спортчылары чыгыш ясады.

Классик өч төр ярыш нәтиҗәләре буенча түбәндәге нәтиҗәләр күрсәтелде:

• Илшат Мәхмуров – 1 урын 59 кг кат.
  • Раниф Рәхмәтуллин– 1 урын 66 кг кат.
  • Марат Гыйззәтуллин – 1 урын. 74 кг кат. (спорт мастеры нормативын үтәде һәм станоклы тартуда Татарстан Республикасының яңа рекордын куйды).
  • Александр Панкратов – 3 нче урын. 105 кг кат.
  • Евгений Донауров – 4 нче урын. 83 кг кат.
  • Александр Буханов – 5 нче урын. 93 кг кат.
  • Александр Фомин – 7 нче урын. 93 кг кат. (КМС нормативын үтәгән).

Алабуга шәһәренең «Юность» спорт мәктәбе өч төр ярышында гомумкоманда буенча 1 урынны яулады.

Өч төр экипировка ярышында Марат Яруллин 83 кг категориясендә 1 урынны алды, шулай ук гомумкоманда урынында «Юность» спорт мәктәбе өч төр экипировка ярышында 1 урынны алды.

Спортчылар тренерлар О.А. Разживин һәм Ю.П. Власов җитәкчелегендә шөгыльләнәләр.