Казан ат спорты буенча республика ярышларын кабул итәчәк

2018 елның 17 сентябре, дүшәмбе

18-20 сентябрьдә «Казан» халыкара ат-спорт комплексында ярыш һәм чыгу буенча Татарстан Республикасы Ачык Кубогы узачак.

Ярышларда 34 команда катнашачак, алар 125 атка 130 спортчы тәкъдим ителәчәк. Болар-Татарстан Республикасы, Башкортостан Республикасы, Коми Республикасы, Марий Эл Республикасы, Самара өлкәсе, Ижау һәм Ульяновскның әйдәүче спортчылары.

Татарстан Республикасыннан әлеге ярышларда ат спорты буенча балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе (Казан), Мау «Ат спорты буенча балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе» (Әлмәт шәһәре), «САБАНТУЙ» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе (Саба муниципаль районы), ҖАҖ УАО «Татнефть», МУДО «Тулпар» катнаша.Р. С. Хәмәдиева, КСШ «Фаворит» МБУ (Менделеевск муниципаль районы), КСШ УСО «Татнефть» ГАҖ, «Буцефал» КСК (Бөгелмә шәһәре), «Казан» МКСК.

Ярышларны ачу тантанасы 18 сентябрьдә 10: 00 сәгатьтә булачак.