Нәфис гимнастика буенча ТР яшьләр җыелма командасы Я. Затуливер истәлегенә куелган мемориалның «алтын» ын отты

2018 елның 3 октябре, чәршәмбе

27-30 сентябрь көннәрендә Пензада СССРның атказанган спорт мастеры Янина истәлегенә XIII мемориал ярышлары узды.

Татарстан Республикасының яшьләр җыелма командасы составына Валерия Куприянова, Анжелика Горланова, Анастасия Кулакова («Приволжанка» балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе укучылары), Айгөл Тукаева (өстәл теннисы буенча балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе укучылары) һәм Алинә Хөсәенова («Грация» балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе) кергән, төркем күнегүләрендә күп төр ярышларда алтын, шулай ук 5 метрлы ике «көмеш» яулады.

Команданың тренерлары Елена Данилова, Татьяна Калинцева. Хореограф-Лариса Вилкова.

Ярыш нәтиҗәләре

Күп төрле ярыш:

1 урын – Татарстан Республикасы (34,850 балл);

2 урын – Пенза өлкәсе (34,650 балл);

3 урын – Пенза өлкәсе-2 һәм Самара өлкәсе (34,100 балл).

Упражнение белән 5 обручами:

1 урын – Кемерово өлкәсе (18,300 балл);

2 урын – Татарстан Республикасы (17,700 балл);

3 урын – Ульяновск өлкәсе (16,800 балл).

Күнегүләр белән 5 лентами:

1 урын – Пенза өлкәсе-2 (14,750 балл);

2 урын – Татарстан Республикасы (14,400 балл);

3 урын – Кемерово өлкәсе (14,000 балл).