Татарстан Республикасы җыелма командасы кыска суда йөзү буенча Россия чемпионатының гомуми зачетында 3 нче урынны алды

2018 елның 13 ноябре, сишәмбе

Казанда 7 ноябрьдән 12 ноябрьгә кадәр кыска суда йөзү буенча Россия чемпионаты узды (25 м). Ярышларда бөтен илдән 850 иң көчле спортчы катнашты, алар 46 дисциплинада медальләр уйнаттылар.

Татарстан Республикасын үз чемпионатында 80 йөзүче (53 ир-ат, 27 хатын-кыз) тәкъдим итте. Ярыш нәтиҗәләре буенча безнең спортчылар 9 медаль яулады: 1 алтын, 4 «көмеш» һәм 4 «бронза».

Гомуми зачетта Татарстан Республикасы җыелма командасы, бары тик Мәскәү һәм Санкт-Петербург командаларыннан гына калышып, 3 нче урынны алды. Татарстан йөзүчеләре Александр Красных һәм Григорий Тарасевич кирәкле нормативларны үтәделәр һәм Ханчжоу шәһәрендә узачак 2018 елгы Кыска суда йөзү буенча дөнья чемпионатына сайлап алынды.

Шәхси бүләкләр

Александр Красных (ирекле стиль белән 400 м дистанция) – «алтын»;

Ирина Приходько (дистанция 200 м аркада) – «көмеш»;

Ирина Приходько (200 м комплекслы йөзү белән дистанция) – «көмеш»;

Григорий Тарасевич (200 метрга аркада йөзү) – «көмеш»;

Никита Королев (дистанция 50 м га баттерфляй ысулы белән) – «көмеш»;

Эрнест Максумов (ирекле стиль белән 1500 м дистанция) – «бронза»;

Ирина Приходько (дистанция 100 м га аркада) – «бронза»;

Эстафета бүләкләре

Александр Красных, Эрнест Максумов, Егор Куимов, Григорий Тарасевич (ирекле стиль белән 4 х 200 м дистанция) – «бронза»;

Олеся Корчагина, Лилия Гыйниятуллина, Дарья Головина, Ирина Приходько (ирекле стиль белән 4 х 50 м дистанция) – «бронза».