Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге шахмат мәктәбенең яңа директоры Рөстәм Гарифуллин билгеләнде

2018 елның 19 декабре, чәршәмбе

Шахмат, шашка, шашка буенча республика олимпия резервы спорт мәктәбенең яңа директоры итеп Рөстәм Марат улы Гарифуллин билгеләнде. Җыелышта оешманың яңа җитәкчесе белән коллективка ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов таныштырды.

«Без спорт һәм яшьләр сәясәте өлкәсендә яңа директор Рөстәм Марат улы Гарифуллин билгеләп үтәбез, ул яңа кеше түгел һәм аны бик күп белә. Танылган традицияләргә ия шахмат мәктәбе, ә быел дөнья Европа һәм Россия дәрәҗәсендәге җиңүләребезнең йолдызлар клубы шахматларда. Бу шул бердәм коллективның һәм алдагы директорның гаять зур хезмәте. Нәркиз Әминовичка мәктәпнең үзе төзегән һәм үзе сайлаган эше өчен рәхмәт белдерәм. Яңа ел алдыннан барыгызга да иң яхшы, укучылар, гаиләләрдә уңышлар телим, барысы да яхшы булсын һәм яңа җиңүләр телим!»

Мәктәпнең директор урынбасары итеп Нәркиз Сәйфетдинов билгеләнде: «Рәхмәт белдерәм, Хәлил Хәмит улы, моның өчен миңа кайчандыр кызыклы шахмат дөньясына эләгү мөмкинлеге бирде. Башта барысы белән дә таныш булмаган һәм акрынлап илле елдан артык игелекле миссия башкара торган коллективка һәм тренерлар составына күнеккән.

Мәктәп белән шөгыльләнгәннәрнең күркәм юнәлеше-нәкъ менә интеллектуаль яшьләргә тәрбия бирү системасында, минем бурычым еллар дәвамында барлыкка килгән традицияләрне саклау һәм үстерү иде. Без алга гына хәрәкәт итәбез, алга таба да дәвам итә алуыма рәхмәт, хәзер инде яраткан эшем белән. Рөстәм Марат улы белән күптән таныш, максатларыбызга һәм максатларыбызга ярдәм итәчәкбез һәм алга җибәрәчәкбез. Минемчә, ул тиз арада коллективка кушылыр һәм бу уңай ярдәм, планканы киметмәс өчен, ә алга таба барырга кирәк».

Рөстәм Марат улы үзенең җавап сүзендә шундый кызыклы учреждение белән идарә итү һәм ышаныч белдерүләре өчен Татарстан Республикасы Спорт министрлыгына һәм республика җитәкчелегенә рәхмәт белдерде. «Минем алда бик хөрмәтле кешеләр утыра һәм сезнең һәркайсыгыз - риваять, Татарстан Республикасында шахмат өчен күп эшләр башкарган кеше. Мин бу традицияләргә ярдәм итәчәкмен, шахмат федерациясе белән эшләячәкмен. Сезне якынлашып килүче Яңа ел белән котлыйм», - диде ул.