«Балалар спорты» проекты «Спортлы Татарстан» Республика конкурсы башлануын игълан итә

2020 елның 8 апреле, чәршәмбе

Балалар һәм яшүсмерләр арасында гадәти смартфон видеокамерасына төшерелгән өй шартларында иң яхшы физкультминутка конкурсын «Бердәм Россия» партиясенең Татарстан Республикасында «Балалар спорты»федераль проектының Иҗтимагый советы игълан итте.

Конкурс онлайн режимда үткәрелә – теләгән һәркем үзенең Өй тренировкаларын видеога төшереп уңай һәм уңыш серләре белән уртаклаша ала. Чемпион булу өчен тимер ихтыяр көче һәм үҗәтлек кирәк, ә теләсә нинди шартларда шөгыльләнергә була, дип билгеләп үтә конкурсны оештыручылар.

«Бу физкультминутка-кыска роликлар, аларны балалар һәм аларның ата-аналары өй шартларында бик кыенлыксыз төшерә ала. Безнең максат-бөтен республика буенча мөмкин кадәр күбрәк балаларны, гаиләләрне колачлау. Конкурс ике яшь категориясендә үткәрелә – 6-11 яшь, шулай ук 12-16 яшь. Тагын бер номинация-бөтен гаилә өчен физкультминутка. Без шулай ук активлыклары конкурс нәтиҗәләре буенча билгеләнәчәк спорт федерацияләренең актив катнашуына өметләнәбез. Илебезгә, республикага сәламәт, көчле балалар кирәк, ә физкультура һәм спорт белән өй шартларында да шөгыльләнергә мөмкин», - дип сөйләде Татарстан Республикасында «Балалар спорты» партия проекты координаторы, Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова.

Конкурс 2020 елның 8 апреленнән 8 маена кадәр үткәрелә. Конкурста катнашучыга кирәк:

- Instagram социаль челтәрендә үз профиле яки ата-ана профиле буенча видеоролик (профиль ачык булырга тиеш) куярга;

- куярга хештег #балалар спорт йорты;

- видеороликта Татарстан Республикасында «Балалар спорты» проекты координаторы Ольга Павлова аккаунтын билгеләп үтәргә кирәк (@o.i.pavlova).

Катнашучыларга, шулай ук, конкурста катнашу өчен гариза формаларын һәм ата-аналар ризалыгын җибәрергә кирәк. Тиешле формалар ТР Спорт министрлыгы сайтында (нигезләмә, шулай ук гариза формалары) бар.

Җиңүчеләр һәм призерлар медальләр, дипломнар һәм кыйммәтле призлар белән бүләкләнәчәк. Оештыручылар кызыксындыру номинацияләрен кертү хокукын үзләре артыннан калдыра.

Партнерлар булып «Бердәм РОССИЯ» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге, «Бердәм РОССИЯ» партиясе тарафдарлары Төбәк Советы, Татарстан Республикасы спорт министрлыгы, «яңа спорт» спорт маркетингы агентлыгы, «ШАЯН ТВ» балалар каналы тора.