Татарстан республикасында дүрт проект «Россия-футбол иле» конкурсының чираттагы этабына үтте

2024 елның 15 марты, җомга

Татарстан Республикасында «Россия – футбол иле» конкурсының дүртенче сезонының региональ этабы тәмамланды – киләсе этапка дүрт җиңүче проект үтте. Россия футбол иле төбәкләрдә футболны үстерүгә юнәлдерелгән инициативаларны эзләү һәм хуплау өчен РФС конкурсы.

Алдагы 4 проект аралык төбәк-ара сайлап алуга барачак, анда алар конкурсның хәлиткеч этабына эләгү өчен көрәшәчәк:

Футбол турында иң яхшы массакүләм проект номинациясендә футбол лигасы Биектау, Высокая Гора авылы;

«Сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар өчен иң яхшы проект» номинациясендә - «Чикләрсез Футбол», Чаллы шәһәре;

Футбол буенча ачык һәвәскәрләр лигасы «проекты, Казан шәһәре, «Иң яхшы һәвәскәрләр лигасы»номинациясендә

Мәктәп футбол лигасы, Чаллы шәһәре, «балалар өчен иң яхшы проект»номинациясендә.

Конкурс призерлары шулай ук» спорт во благо«, Чистополь шәһәре; Сокол ДФК, Казан шәһәре һәм футбол буенча турнирлар Җиңү үз юлларында һәлак булган геройлар истәлегенә, Яр Чаллы шәһәре булды.