Казанда җиңел атлетика буенча РТ беренчелегенең II этабы ярышлары узды

2018 елның 9 сентябре, якшәмбе

8 сентябрьдә Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы арасында «Сәламәтлек-2018» спартакиадасы кысаларында җиңел атлетика буенча Татарстан Республикасы беренчелегенең II этабы үтте.

Бу тармакның җиңүчесе дип Казан шәһәренең «Татаэронавигация» филиалы командасы табылды.

Икенче урынны Казанның ПАТП-2 МУП командасы алды.

Өченче урында-» СМП-Нефтегаз " АҖ Әлмәт шәһәре.

Хатын-кызлар арасында 100 метрга йөгерүдә Самойлова Диана («Татаэронавигация» филиалы) җиңүче булды, икенче урында Дмитриева Елена (ПАТП-2 МУП), өченче урында Гильманова Ләйсән («Главтатдортранс»ДКУ).

Иратлар арасында 100 метр арага йөгерүдә Копыльцов Данил («Татараэронавигация» филиалы) җиңүче булды, икенче урында-Митрофанов Андрей (ПАТП-2 МУП), өченче урында Байрашев Илдар («Метроэлектротранс»МУП).

Хатын-кызлар арасында 300 метрга йөгерүдә Зиннурова Алсу ("эронавигация «филиалы) җиңүче булды, икенче урынны Сәлимгәрәева Камилә яулады (ПАТП-2 МУП), өченче урынны Вәлиева Гүзәл (»Главтатдортранс «ДКУ) алды.

Иратлар арасында 400 метрга йөгерүдә Алимов Ринас җиңде («Татаэронавигация» филиалы), икенче урынны Хафизов Руслан (ПАТП-4 МУП), Лашкин Марат («СМП-Нефтегаз»СМП-Нефтегаз") алды.

Хатын-кызлар арасында озынлыкка сикерү буенча Дасаева Диана (ПАТП-2 МУП) җиңүче булды, икенче урында Әхмәтҗанова Диана (ПАТП-4 МУП), өченче урында-Демина Екатерина («СМП-Нефтегаз»).

Иратлар арасында озынлыкка сикерү буенча Семенов Радик («Татаэронавигация» филиалы) җиңүче булды, икенче урынны Попов Илья (ПАТП-2 МУП), өченче урынны Гараева Азат («СМП-Нефтегаз») алды.

4х100м катнаш эстафетасында «Татаэронавигация» филиалы командасы җиңү яулады, икенче урында ПАТП-2 МУП командасы, өченче урынны Әлмәт шәһәренең «СМП-Нефтегаз» АҖ командасы алды.

Җиңүчеләр һәм призерлар кубоклар, тиешле дәрәҗәдәге дипломнар, вымпеллар һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнделәр.