Денис Шогин классик программада рус шашкалары буенча Россия чемпионы булды

2018 елның 1 октябре, дүшәмбе

Аларга мәктәп укучысы.Р. Г. Нәҗметдинова, халыкара мастер Денис Шогин беренче тапкыр классик программада ир-атлар арасында рус шашкасы буенча Россия чемпионы булды.

Турнирда 12 гроссмейстер, шул исәптән күп тапкыр дөнья чемпионнары Николай Стручков һәм Гаврил Колесов (икесе дә Саха-Якутия Республикасы), Юрий Королев (Мәскәү өлкәсе), 2 тапкыр СССР чемпионы Николай Абациев (Мәскәү өлкәсе), Атказанган спорт мастеры Олег Дашков (Самара өлкәсе), команда зачетында Россиянең күп тапкыр чемпионнары Андрей Калачников (Мәскәү) һәм Николай Макаров (Мәскәү өлкәсе), Россиянең элеккеге чемпионы Антон Созинов (Свердловск өлкәсе) һәм башка бик күп шашулчылар катнашты.

Турнир барышында Денис 5 гроссмейстерны җиңү яулады һәм мөмкин булган 11 очконың 8 очко җыйды. Шул ук вакытта Шогин Россия гроссмейстеры нормасын үтәгән.

19-30 сентябрь көннәрендә Сочида узган классик программа буенча ярышларда Әстерхан өлкәсе, Мәскәү өлкәсе, Мәскәү өлкәсе, Саха-Якутия Республикасы, Самара өлкәсе, Красноярск крае, Свердловск өлкәсе, Ростов өлкәсе, Башкортостан Республикасы, Түбән Новгород өлкәсе, Иркутск өлкәсе, Бурятия Республикасы, Архангельск өлкәсе, ХМАО-Югра, Рязань өлкәсе, Пермь крае, Волгоград өлкәсе, Төньяк Осетия-Алания Республикасы, Саратов өлкәсе, Кырым Республикасы, Оренбург өлкәсе һәм Татарстан Республикасыннан 55 спортчы катнашты.