Казанда ел саен уздырыла торган «Манзара» спорт-музыкаль премиясе узачак

2019 елның 11 гыйнвары, җомга

19 гыйнвар көнне 10: 00 сәгатьтә Татарстан башкаласында Казан дәүләт циркының яңартылган аренасында (Меңьеллык мәйданы, 2 йорт) ел саен үткәрелә торган «Манзара»спорт-музыкаль премиясе узачак. Чара татар эстрадасы артистлары чыгышы, шулай ук көрәш ярышлары белән концерт тамашасын үз эченә ала.

Көрәш буенча ярышларда 30дан артык спортчы катнашачак. Чемпион исеме өчен Татарстан Республикасы районнары, шәһәрләре Сабантуйлары батырлары, шулай ук Россия һәм дөньяның иң яхшы көрәшчеләре ‒ профессиональ спортчылар, дәрәҗәле Бөтенроссия һәм халыкара турнирларда җиңүчеләр: Эскархан (Казахстан), Молдован Анатолий (Молдавия), Әхмәтован Голиб (Үзбәкстан), Маһмат Мирован (Таҗикстан), Раил Нургалиев (Татарстан), Турал Азимов (Төмән), Ренас Кәлимуллин (Татарстан) һәм башкалар чакырылган.  Проект җиңүчегә чемпион поясы тапшырылачак. Көрәш абсолют авырлык категориясендә барачак. Соңгы мизгелгә кадәр батырлар көндәшләренең исемнәрен белмәячәк-җирәбә салу цирк аренасында узачак.

Тамашачылар өчен сәхнәдә Татарстан Республикасының танылган артистлары Салават Фәтхетдинов, Илсаф, Нурзада, Иван Громов, Динар Шәймәрданов, Римма Никитина һәм тагын бер Йолдызлык талантлы җырчылар чыгыш ясаячак. Тамашачылар арасында сатып алынган билетлар буенча автомобиль (Lada Granta яңа кузовта) уйнату чараның бизәге булачак.

10:00-ярышларны ачу тантанасы;

10:40-финалга чыгу өчен көрәшчеләрнең башлангыч ярышлары һәм артистлар чыгышы;