Казанда гер спорты буенча Россия чемпионаты узачак

2019 елның 11 июне, сишәмбе

13-16 июньдә «Ак Барс» Көрәш Сараенда (Фатыйх Әмирхан, 10А) гер спорты буенча Россия чемпионаты узачак. Турнир Казанда беренче тапкыр узачак. Ярышлар ир-атлар арасында «Озын цикл», «ике төр ярыш» һәм «эстафета» дисциплиналарында, шулай ук хатын-кызлар арасында «Озын цикл» һәм «ыргылу» дисциплиналарында узачак.

Ярышларда Татарстан Республикасы, Мәскәү, Санкт-Петербург һәм Россиянең башка шәһәрләреннән һәм төбәкләреннән 38 команда катнаша. Татарстан Республикасыннан турнирда 20 спортчы катнаша. Спортчылар «А» (иң көчле) һәм «B»төркемнәрендә чыгыш ясаячак.

Ир – атлар 63кг, 68кг, 73кг, 85кг, 85 кг.нан артык авырлык категориясендә ярышачаклар; хатын-кызлар 63 кг һәм 63 кг. нан артык авырлыкта иң көчлеләрне билгеләячәкләр.

Ярышларны ачу тантанасы 14 июньдә 14: 00 сәгатьтә узачак. Анда Бөтенроссия гер спорты федерациясе президенты Игорь Солодов, ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, ТР гер спорты федерациясе президенты Салават Фәтхетдинов катнашачак.

Ярышлар программасы:

2019 елның 14 июне

10: 00 – «В» төркемендә катнашучыларның барлык авырлык категорияләренең озын цикллары буенча этеп күтәрүдә чыгышы; «В» төркемендә катнашучыларның барлык авырлык категорияләре ыргыту буенча чыгышы;

14:00-ярышларны ачу тантанасы;

15:00 – барлык авырлык категорияләренең озын цикллары буенча этеп күтәрүдә «А» төркемендә катнашучыларның чыгышы (бүләкләү-һәр чыгыштан соң);

16:30 – «А» төркемендә катнашучыларның барлык авырлык категорияләрен ыргыту буенча чыгышы (бүләкләү-һәр чыгыштан соң);

17: 00-озын цикл буенча этепле эстафета;

2019 елның 15 июне

10:00 – барлык авырлык категорияләренең ике төр ярышында «В» төркемендә катнашучыларның, барлык авырлык категорияләренең озын цикллары буенча этеп күтәрүдә «Б» төркемендә катнашучыларның чыгышы;

15:00 – «А» төркемендә катнашучыларның барлык авырлык категорияләрендә дә чыгыш ясавы (бүләкләү-һәр чыгыштан соң);

17:00 – барлык авырлык категорияләренең озын цикллары буенча этеп күтәрүдә «А» төркемендә катнашучыларның чыгышы (бүләкләү-һәр чыгыштан соң);

17:30-классик этеп күтәрүдә эстафета;

18:00-ярышларны бүләкләү һәм ябу.