ТР Спорт министрлыгында Татарстан Республикасында биатлон үсеше мәсьәләләре турында фикер алыштылар

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

Бүген ТР Спорт министрлыгында Татарстан Республикасы биатлон активистлары белән очрашу узды. Киңәшмәдә РФ Дәүләт Думасы депутаты, Россия биатлончылар берлеге президенты Владимир Драчев, ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, ТР МСП МСП ДАУ директоры Владимир Смолкин, ТР Спорт министрлыгының югары казанышлар спортын үстерү бүлеге башлыгы Раиф Вафин, «Барс» кышкы спорт төрләре буенча балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе директоры Наталья Афанасьева, Татарстан Республикасының биатлон активистлары һәм башкалар катнашты.

Очрашу барышында Татарстан Республикасында биатлон үсеше, урыннарда спортчылар үсеше өчен шартлар тудыру мәсьәләләре күтәрелде, шулай ук республикада тренировкалар үзәге барлыкка килү мөмкинлеге турында фикер алыштылар.

Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты, Россия биатлончылар берлеге президенты Владимир Драчев Татарстан Республикасында биатлон үсеше өчен төбәк тренировка үзәген булдыруның мөһимлеген билгеләп үтте:

«Татарстан Республикасында биатлон Федерациясен төзү белән аның үсеше, балалар һәм мәктәп спорты беренче урынга тора. Без барысын да дөрес эшлибез, зур булмаган адымнар белән алга барабыз дип уйлыйм. Күп кенә төбәкләр яңа объектлар төзелешенә җавап бирделәр, кайберләре үзләренең иске тренировка үзәкләрен, әйтик, Башкортстан Республикасы реконструкцияләүгә бара.

Татарстан артта калырга тиеш түгел дип саныйм, чөнки бу безнең илнең иң куәтле төбәкләренең берсе, ул үз көче белән безнең илдә биатлон үсешенә ярдәм итә ала. Бу спорт төрен массалы үстерү һәм вакыт узу белән җыелма команда дәрәҗәсенә чыгу өчен, кечкенә тренировкалар региональ үзәкләре төзү турында Карар кабул ителде», - диде Владимир Петрович.