Казанда рус һәм йөзлек шашка буенча Идел буе федераль округы беренчелеге башланды

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

24 июнь көнне Казанның Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге республика олимпия резервы спорт мәктәбендә 9 яшькә кадәрге малайлар һәм кызлар арасында рус һәм стокетик шашка буенча Идел буе федераль округы Беренчелеге ачылу тантанасы узды.

Тантанада Россия шашка федерациясе президенты Анатолий Никитин, Татарстан Республикасы спорт министрлыгының бүлек башлыгы Марсель Мифтахов, халыкара мастер, ир-атлар арасында Россия чемпионы Денис Шогин, Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге Республика спорт мәктәбе директоры урынбасары Денис Шогин, халыкара гроссмейстер Дмитрий Цинман һәм ярышларның баш хөкемдары, Бөтенроссия категорияле судья Сергей Кириллов катнашты.

Ярышларда 48 комплект медаль уйнатылачак, алар өчен 200 гә якын спортчы көрәшәчәк. Турнир кысаларында мастер-класслар һәм Татарстан Республикасының алдынгы шашчыларының бер үк вакытта уйнау сеанслары узачак. Шулай итеп, ярышлар ачылыр алдыннан Халыкара останың мастер-классы Денис Шогинның «Мин ничек Россия чемпионы булдым» дигән мастер-классын узды, анда ул үз партияләрен Җиңү турнирыннан җентекләп карады.