Йөзү буенча Россия чемпионатының өченче көнендә татарстанлылар 3 медаль яулады

2019 елның 8 ноябре, җомга

Ярышлар Су спорт төрләре сараенда уза.

Бу көннәрдә Казанда спортның су төрләре сарае базасында узучы кыска суда йөзү буенча 2019 елгы Россия чемпионатында Татарстан Республикасы вәкилләре уңышлы чыгыш ясавын дәвам итә. Чираттагы ярыш көне нәтиҗәләре буенча татарстанлылар медаль копилкасын тагын өч бүләк белән тулыландырды.

Ирекле стиль белән 800 метр дистанциядә ил чемпионатының көмеш медаленә Ирина Приходько лаек булды. Татарстан спортчысының финалда вакыты-8: 24.53 секунд. Беренче урында Анастасия Кирпичникова (8:10.62 – Россия рекорды, Свердловск өлкәсе), өченчедә – Анна Егорова (8: 27.84 сек, ХМАО-Югра – Калининград өлкәсе).

Ирекле стиль белән йөз метрга йөзүдә Вероника Андрусенко өченче урынны алды (53.32 сек). Беренче урында-Арина Суркова (52.43 сек, Новосибирск өлкәсе), икенче урында Дарья С.Устинова (53.06 сек, Санкт-Петербург-1).

200 метрга брасс белән йөзүдә финал йөзүдә Эдуард Вәлиәхмәтов өченче нәтиҗә күрсәтте (2: 06.69 сек). Беренче урында Михаил Доринов (2:03.97, Түбән Новгород өлкәсе), икенчедә – Александр Жигалов (2:05.51 сек, Кемерово өлкәсе).