Казанда җәядән ату буенча республика ярышлары узды

2019 елның 8 декабре, якшәмбе

Турнир бөтен республикадан 100ләп спортчы җыйды.

6 декабрьдән 8 декабрьгә кадәр Кама Тамагы штп Балык Бистәсе районында «Дельфин» спорт комплексы базасында җәядән ату буенча ачык чемпионат һәм Татарстан Республикасы беренчелеге ярышлары узды.

Ярышларда Татарстан Республикасы шәһәрләре һәм районнарыннан, Россиянең күрше төбәкләреннән – Йошкар-Ола, Киров, Чебоксар һәм Удмуртия Республикасыннан 100 спортчы катнашты.

Ярышлар 18 метр дистанциягә классик һәм блоклы суганда шәхси һәм команда зачетында үткәрелде:

Ярыш нәтиҗәләре

2006 һәм яшьрәк егетләр:

1 урын-Фатыйхов Камил, Казан шәһәренең «Тасма» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе;

2 урын-Алемпеев Георгий, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын-Алтынов Никита, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

2006 елгы һәм яшьрәк кызлар:

1 урын – Руденченко Мария, Югары Ослан;

2 урын-Лаптева Даия, 179нчы Гимназия, Казан;

3 урын-Фәртдинова Диана, Алабуга урта мәктәбе, ;

2003-2005 елгы егетләр:

1 урын-Сморкалов Макар, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

2 урын-Никонов Александр, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын – Атнагулов Станислав, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

2003-2005 елгы кызлар:

1 урын-Ногманова Азалия, Казан шәһәренең «Тасма» мәктәбе;

2 урын – Гульметдинова Камилә, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын-Янышева Александра, 179-нчы номерлы Гимназия, Казан;

2000-2002 елгы яшүсмерләр:

1 урын-Данилов Максим, Казан шәһәренең» Тасма " БЯСМ;

2 урын-Мирзин Рамил, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын-Зареев Җамалетдин, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

2000-2002 елгы яшүсмер кызлар:

1 урын-Жук Ирина, Алабуга урта мәктәбе-1;

2 урын-Хәмидуллина Камилла, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын-Трифонова реги нае Р, Казан ш. «Тасма» БЯСМ;

Хатын-кызлар (классик суган)

1 урын-Орешникова Дарья, Казан шәһәренең «Тасма» балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе;

2 урын-Потаман Элина, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын-Фатыйхова Айсылу, Казан шәһәренең «Тасма» балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе;

Ир-атлар (классик суган)

1 урын-Вахрамеев Никита, Казан шәһәренең «Тасма» балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе;

2 урын-Данилов Максим, Казан шәһәренең» Тасма " БЯСМ;

3 урын-Кәлимуллин Ринат, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

Хатын-кызлар (блоклы суган)

1 урын-Михеева Светлана, РМЭ «ФСС» Рио, Йошкар-Ола;

2 урын-Кадыйрова Розалия, Югары Ослан;

3 урын – Нестерова Анастасия, РСФСЛ УР, Удмуртия;

Ир-атлар (блоклы суган)

1 урын-Редькин Антон, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

2 урын-Абдуллин Рамил, Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ;

3 урын-Милютин Григорий, РМЭ «ФСС» Рио, Йошкар-Ола;

Хатын-кызлар (классик суган), команда беренчелеге

1 урын-Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ № 1;

2 урын-Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ № 2;

3 урын-Чувашия Республикасы;

Ир-атлар (классик суган), команда беренчелеге

1 урын-Казан шәһәренең «Тасма» БЯСМ № 1;

2 урын-Казан шәһәренең  «Тасма» БЯСМ № 2;

3 урын-Саба районы.

ЯҢАЛЫКЛАРГА ЯЗЫЛУ
Все материалы сайта доступны по лицензии:
Creative Commons Attribution 4.0 International