Татарстан Республикасында «Спорт – тормыш нормасы» федераль проектын гамәлгә ашыру дәвам итә»

2020 елның 29 июне, дүшәмбе

Әлмәттә яңа футбол катламы җирле футбол спорт мәктәбе территориясендә искергән басуларның берсе базасында барлыкка килде. Бүгенге көндә дренаж модуле белән каплам җәю эшләре башкарылды.

Объект «спорт – тормыш нормасы» программасына кертелде, аның ярдәмендә яңартылган мәйданчыкта футбол буенча спорт мәктәбенең 600дән артык тәрбияләнүчесе шөгыльләнәчәк, алар белән 20 тренер-укытучы эшли.

Шулай ук биредә, элеккеге кебек үк, футбол буенча ТР чемпионатлары һәм Беренчелекләре уеннары үткәреләчәк.

2019 елда шундый ук футбол кырлары «спорт – тормыш нормасы» н тормышка ашыру кысаларында Яр Чаллы һәм Кама Тамагы штп барлыкка килде.Апас муниципаль районы

2020 елда «спорт – тормыш нормасы» федераль проектын тормышка ашыру кысаларында Минзәлә һәм Түбән Кама муниципаль районнарының боз сарайларына боз салу һәм җыештыру өчен яңа машиналар кайтартылды инде.

Исегезгә төшерәбез, «Спорт – тормыш нормасы» федераль проекты «Демография» илкүләм проектының сәламәт яшәү рәвеше алып баручы гражданнар өлешен, шулай ук физик культура һәм спорт белән даими шөгыльләнүче гражданнарның Россия Федерациясендә 55% ка кадәр арттыруны күздә тота.

Россиянең милли проектларын билгеләүче һәм раслаучы «2024 елга кадәрге чорга Россия Федерациясе үсешенең милли максатлары һәм стратегик бурычлары турында» тиешле указга Россия Президенты Владимир Путин 2018 елның 7 маенда кул куйды.