«Свияга» да стендка ату буенча Россия Кубогы һәм Татарстан Республикасы чемпионаты старт алды

2020 елның 11 июле, шимбә

Бүген «Свияга» стендка ату комплексында стендка ату буенча Россия Кубогының икенче этабын ачу тантанасы узды. Чарада ТР Спорт министры Владимир Леонов, спортның беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Югары Ослан районы башлыгы Марат Зиатдинов һәм ТР пуля һәм стендка ату федерациясе президенты Сергей Демин катнашты.

Ярышларда катнашучыларны ТР Спорт министры Владимир Леонов сәламләде:

«Күптән көтелгән стартлар, без сезнең белән ярышлар һәм гомумән спорт буенча сагындык. Татарстан территориясендә уздырыла торган шундый чараларның берсе-Россия Кубогының Татарстан Республикасы Чемпионаты белән берлектә икенче этабы. Башка төбәкләрдән килгән балаларга бик зур рәхмәт. Шуны танырга кирәк, монда, Татарстанда, «Свияга» стендка ату комплексында тренировкалар процессы һәм теләсә кайсы дәрәҗәдәге ярышлар уздыру өчен иң яхшы шартлар булдырылган», - диде Владимир Александрович.

Ярышлар 11-15 июльдә узачак. Стендка ату буенча РФ Кубогының икенче этабында илнең 10 шәһәреннән һәм төбәгеннән 130 спортчы катнаша. Турнирда Татарстан җыелма командасын халыкара ярышларда җиңүчеләр һәм призерлар, стендка ату буенча Россия җыелма командасы әгъзалары Альбина Шакирова, Зилә Батыршина, Алинә Фазылҗанова, Николай Теплый, Сергей Демин (барысы да - скит), Геннадий Мамкин, Полина Князева, Татьяна Саранская, Екатерина Субботина, Артем Копыстынский (барысы да - трап) тәкъдим итә.

Ярышлар битлек-перчатка режимын, социаль дистанцияне катгый саклаганда һәм температураның даими үлчәве белән даими медицина контроле булганда узачак.

Ярышлар Татарстан Республикасы пуля белән һәм стендка ату федерациясе сайтында он-лайн трансляцияләнәчәк www.shooting-rt.ru к