Татарстан Республикасы җыелма командасы – чаңгы ярышлары буенча Россия Кубогы иясе

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

Татарстан Республикасы җыелма командасы 2020/2021 сезонында чаңгы узышлары буенча Россия Кубогына ия булды, үз тарихында дүртенче тапкыр һәм өченче сезон рәттән. Татарстан спортчылары үзләренең якындагы көндәшләрендә - Коми Республикасы һәм Төмән өлкәсе җиңүчеләре бик зур аерма белән.

ТР чаңгы узышлары һәм биатлон федерациясе президенты Илшат Фәрдиев һәрвакыт эшнең системасына һәм уңышның куелган тырышлык һәм гамәлләр стратегиясенең законлы дәвамы булырга тиешлегенә басым ясады.

Бүген чаңгычыларга скиатлон стартына чыгарга туры килде. Дисциплинаның бу төре масштаблы стартларда, мәсәлән, Россия, дөнья һәм Олимпия уеннарында үткәрелә. Хатын-кызларга – 15 километр, ир-атларга-30 километр.

Хатын – кызлар арасында Татарстан җыелма командасы вәкиле Лариса Рясина бронза медаль алды, ә ир – атлар арасында пьедесталның бөтен баскычын Татарстан спортчылары алды: 1 урын – Антон Тимашов, 2 урын-Андрей Ларьков, 3 урын-Сергей Ардашев.

Россия Кубогы финалы нәтиҗәләре буенча ил бу зур вакыйганың гына түгел, сезонның тагын бер дәрәҗәле ярышларының җиңүчеләрен белде. Өч төр ярыш Көнчыгыш Европа Кубогының соңгы этабы исәбенә бара. Бу Кубокта җиңүчеләрнең исемнәре скиатлон нәтиҗәләрен игълан иткәннән соң билгеле булды.