Футбол буенча Татарстан чемпионатының финал этабында катнашучы алты команда ачыкланды

2021 елның 2 августы, дүшәмбе

«Нәфис» ФК футбол буенча Татарстан чемпионатының Казан төркемендә ярышларның башлангыч этабы нәтиҗәләре буенча беренче урынны алды. Икенче тапкыр рәттән тигез исәпкә уйнаган «смена» төркемендә икенче урын. Бу юлы-Биектаудан «Эверест» белән (3:3). Биектау командасы өченче урынны алды һәм турнирның финал этабында медальләр өчен көрәшне дәвам итәчәк.

Кама аръягында чемпионатның башлангыч этабы нәтиҗәләре буенча, Түбән Кама «Нефтехимигы» ннан көтелмәгән җиңелүенә карамастан (2:4), төркемдә 2нче урыннан биш очкога аермасын саклап калган Бөгелмәдән «Нефтяник» җиңүче булды.

Аннан соң Ижаудан «Динамо-Делин» килде, ул «КАМАЗ» ны 3:1 исәбенә отты. Чемпионатның финал этабына чыккан Кама аръягындагы төркемнән өченче команда Түбән Камадан «Шинник» булды. Соңгы тур матчында» Шинник үз кырында Әлмәт СШ  ына оттырды (1:2).

Финал этабында командалар алтышар матч уйнаячак (икенче төркемнән өч катнашучы белән-бер тапкыр Өйдә һәм берсе-кунакта–. Калган командалар шундый ук схема буенча турнирда 7-12 урын өчен уйнаячак.

Финал этабының беренче туры август ахырында уйналачак.