2021 елның 14 сентябре, сишәмбе

18 сентябрьдә Әлмәттә ел саен үткәрелә торган «Татарстан кроссы-2021»йөгереше узачак. Ул «сәламәтлек милясы» спорт йөгерешен һәм традицион «Әлмәт музыка ярыммарафоны»н берләштерәчәк.

Ярыммарафон шәһәрдә алтынчы тапкыр узачак. Традиция буенча ул «музыкаль» булачак — йөгерешчеләрне бөтен дистанциядә музыкаль озату көтә.

Timerman спорт сезонының иң музыкаль старты ел саен бөтен республикадан һәм илдән 1000нән артык кешене җыя. Быел катнашу өчен 3, 10 һәм 21.1 км дистанцияләр, шулай ук TIMERKIDS балалар йөгереше билгеле булачак. Ярыммарафонга старт Нефтьчеләр мәйданы янында 13: 30 сәгатьтә биреләчәк.

Трасса буенда берничә музыкаль ярдәм ноктасы урнашачак: вокалчылар, барабанчылар, халык коллективлары йөгерүчеләргә көч биреп, дистанциягә көч биреп торачак. Финишта спортчыларны җирле коллективлар катнашында зур концерт көтә.

Йөгерешләр үткәрү сәбәпле 9: 30дан 18: 00 сәгатькә кадәр юлларны ябу планлаштырыла:

- Ленин урамы буенча Төзүчеләр проспектыннан Фәхретдин урамы чатына кадәр;

Мәрҗани урамында Ленин урамыннан Шевченко урамына кадәр ябылачак;

- Шевченко урамы Төзүчеләр проспекты киселешеннән база урамы чатына кадәр ябылачак. Автомобильләр өчен якын полоса буйлап реверсив хәрәкәт оештырылачак.

Шулай ук ябылачак:

- Гагарин урамы Ленин урамыннан Белоглазов урамына кадәр ике яктан

- Чехов урамы Ленин урамыннан алып Совет урамына кадәр.

Әлмәт ярыммарафоны 2021-TIMERMAN спорт сезонының соңгы стартларының берсе. 25 сентябрьдә Tour de Tatarstan Kazan 2021 велоузышы узачак, ә сезон 10 октябрьдә сериянең иң күркәм йөгереш старты — 2021 милли ярыммарафоны белән тәмамланачак.

Чаралар расписаниесен белергә һәм сайтта теркәлергә мөмкин https://timerman.org/