Казанда «Спартак» Кубогына тиз шахмат буенча ел саен үткәрелә торган турнир узды

2021 елның 27 декабре, дүшәмбе

25-26 декабрь көннәрендә «Спартак-Татарстан» ФСО Татарстан Республикасы шахмат Федерациясе һәм шахмат, шашка, шахмат буенча РСШОР белән берлектә Р.Г. Нәҗметдинов исемендәге цсбяшшор базасында халыкара мастер, СССРның атказанган тренеры Р. Г. Нәҗметдинов һәм «Спартак» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбенең күп тапкырлар чемпионы, рәссам Г.И. Сатонина истәлегенә «Спартак» Кубогына шахмат буенча традицион Яңа ел алды турниры узды.

Ир-атлар арасында Кубок иясе Азат Шәрәфиев булды, икенче урынны Айнур Гарәфетдинов алды һәм өченче урынны Токарев Илья алды. Хатын-кызлар арасында кубокка Артемьева Ольга лаек булды, икенче урынны Фәйзрахманова Динара яулады.

Ветераннар арасында (1961 елгы һәм өлкәнрәкләр) беренче урынны Илгиз Баһаветдинов, икенче урынны Леонид Злачевский, өченче урынны Юрий Зыков алды. Ярышлар тәмамланганнан соң тантаналы рәвештә кубоклар, медальләр, тиешле дәрәҗәдәге дипломнар, вымпеллар, «Спартак-Татарстан» ФСО һәм Татарстан Республикасы шахмат федерациясеннән истәлекле бүләкләр тапшырылды.