Кызганыч

2022 елның 20 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы спорт министрлыгы «Спорт Сарае» дәүләт бюджет учреждениесе директоры Ринат Әскәт улы Мөслимовның вакытсыз вафат булуы уңаеннан тирән кайгы кичерә һәм аның туганнары, якыннары һәм хезмәттәшләренең тирән кайгысын уртаклаша.

Мөслимов Ринат Әскәт улы, 15.03.1951 елда туган, Татарстан Республикасының физик культура һәм спорт тармагында 28 елдан артык эшләгән.

ДБУ «Спорт Сарае»нда 24 елдан артык эшләгән, шуның 16 елы – директор вазифасында.

Р.А. Мөслимов Татарстан Республикасының Мактау грамотасы(2001), «Казанның 1000 еллыгы истәлегенә» медале(2005), «Фидакарь хезмәт өчен» медале(2006), II дәрәҗә «Ватан алдындагы хезмәтләре өчен» ордены медале (2009), «Татарстан Республикасы алдындагы казанышлары өчен» ордены медале(2016), шулай ук күплеге белән бүләкләнде ведомство бүләкләре.

Ринат Әскәтович белән хушлашу 20 сентябрьдә 12:30 сәгатьтә түбәндәге адрес буенча узачак: Казан, медицина урамы, 26 йорт.