Нурлатта «Туп» футбол манежы ачылды

2022 елның 29 сентябре, пәнҗешәмбе

Нурлатта мини-футбол буенча Манеж ачылышы видеоконференция форматында «Россия – спорт державасы» Х Халыкара форумы кысаларында узды.

Әлеге чарага Россия Федерациясенең 10 регионы – Краснодар крае, Төньяк Осетия, Владимир, Курск, Брянск өлкәләре һәм 11 спорт объекты ачылган башка төбәкләр тоташкан. Нурлат әлеге форумда Татарстан Республикасын тәкъдим итте.

Ачылу трансляциясе зур экранда туры эфирда алып барылды. Нурлаттагы футбол манежының әзерлеге турында Татарстан Республикасы спорт министры урынбасары Алмаз Миңнегулов сөйләде. Ул нурлатлылар исеменнән форумда катнашучыларны сәламләде. Әлеге манеж универсаль спорт мәйданчыклары һәм кече бюджет спорт корылмалары төзелеше буенча төбәк программасы буенча төзелгән. «Әлеге программа буенча 2013 елдан 1100дән артык яссы спорт корылмасы һәм 43 блок модульле база төзелде. 2020 елдан башлап Россия Спорт министрлыгы тәкъдиме белән без типлаштырылган спорт модульле корылмаларын төзүгә күчтек һәм инде 2 ел мондый футбол манежлары төзүне гамәлгә ашырабыз», – дип белдерде ул РФ Президенты ярдәмчесе Игорь Левитинга, РФ спорт министры Олег Матыцинга һәм Кемерово өлкәсе губернаторы – Кузбасс Сергей Цивилевка.

Элегрәк, турыдан-туры трансляция башланганчы, нурлатлыларны Нурлат муниципаль районы башлыгы Алмаз Әхмәтшин, ТР Спорт министры урынбасары Алмаз Мингулов, ТР футбол федерациясе рәисе Александр Гусев сәламләде. Алар нурлатлыларны бу вакыйга белән җылы котладылар, подрядчыга, спорт ветераннарына һәм башкаларга ТР Төзелеш Министрлыгының Мактау грамотасын, Нурлат районы башлыгының, ТР Спорт министрлыгының Рәхмәт хатларын, ТР футбол федерациясенең Рәхмәт хатларын, шулай ук «Факел» командасына ТР футбол федерациясенең кубогын һәм дипломын тапшырдылар. Спорт мәктәбе директорына символик ачкыч. Г. Хөсәенов Илфат Гыймадиевка «Универсал» подрядчы оешма участогы начальнигы Ирек Хәйруллин тапшырды.