Казанда «Сәламәтлек-2022» Спартакиадасы кысаларында шахмат, шашка һәм дартс буенча финал ярышлары узды

2022 елның 24 октябре, дүшәмбе

22-23 октябрьдә хезмәт күрсәтү һәм сәнәгать тармаклары командалары арасында «Сәламәтлек-2022» Спартакиадасы кысаларында шахмат, шашка һәм дартс буенча Татарстан Республикасы чемпионатлары III этап финал ярышлары узды. Ярышлар шашка, шахмат, ис. буенча РСШОРДА узды. Р.Г. Нәҗметдинова (Казан).

Ярышлар тәмамланганнан соң йомгак ясалды.

Шахмат буенча Татарстан Республикасы чемпионы булып авиация сәнәгате хезмәт ияләре профсоюзының «ПРОФАВИА» командасы танылды. Икенче урында мәгариф берлеге. Өченче урында-сәнәгатьнең химия тармаклары хезмәткәрләре профсоюзы командасы («Казаноргсинтез» ҖББ).

Шашка буенча Татарстан Республикасы чемпионы-сәнәгатьнең химия тармаклары профсоюзы командасы («Түбән Кама нефть химиясе» ҖАҖ). Икенче урында авиация сәнәгате хезмәткәрләре профсоюзы командасы «ПРОФАВИА». Өченче урында-радиоэлектроника сәнәгате хезмәткәрләре профсоюзы командасы («НПО «Радиоэлектроника» АҖ. В. И. Шимко)

Дартс буенча Татарстан Республикасы чемпионы булып радиоэлектроника сәнәгате хезмәткәрләре профсоюзы командасы танылды. В. И. Шимко). Икенче урында-сәнәгатьнең химия тармаклары хезмәткәрләре профсоюзы командасы («Казаноргсинтез» ҖББ). Өченче урында-агросәнәгать комплексы хезмәткәрләре профсоюзы командасы («Чаллы-Бройлер» ҖЧҖ).

Җиңүче командаларга тантаналы шартларда Кубоклар, Дипломнар, медальләр, вымпеллар, кыйммәтле бүләкләр тапшырылды.