Казанда ТР Эчке эшләр министрының XVII Кубогы старт алды

2022 елның 22 ноябре, сишәмбе

22 ноябрьдә Казанның «Динамо» спорт комплексында хокук саклау органнары ветераннары арасында Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министры Кубогына волейбол буенча XVII Бөтенроссия турниры ачылды.

Тантанада Татарстан Республикасының «Динамо» җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, ТР Спорт министры Владимир Леонов, республиканың көч ведомстволары, ТР Волейбол федерациясе җитәкчеләре, турнирда катнашучы төбәкләрнең Динамо коллективлары катнашты.

Турнирның максаты-волейболны популярлаштыру, физкультура-спорт җәмгыяте традицияләренең берсе буларак ветеран спортына ярдәм итү, сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау, Россия төбәкләренең хокук саклау органнары арасында дустанә элемтәләрне ныгыту. 2007 елда турнирның инициаторы-ул вакытта республиканың эчке эшләр министрлыгын җитәкләгән, ә хәзер Татарстан Республикасы Президенты Аппараты Җитәкчесе Әсгать Сәфәров.

Турнир ТАССР Эчке эшләр министры, милиция генерал-лейтенанты Салих Япеев истәлегенә багышланган, чирек гасыр дәвамында ведомствоны һәм Динамо җәмгыятен җитәкләгән.

Төрле елларда ярышларда 7-16 команда катнашты. Турнирның географиясе акрынлап киңәйде. 2022 елгы министр Кубогында 12 команда катнаша: Россия, Удмуртия, Башкортстан, Марий Эл Республикалары, Чуваш республикасы, Пермь крае, Самара, калуга, Киров һәм Ульяновск өлкәләре. Татарстан Республикасы данын Яр Чаллының «Динамо – МВД» һәм «Динамо» командалары яклый.

Бүген министр Кубогында түбәндәге нәтиҗәләр теркәлде:

Динамо Спорткомплексы

Татарстан-Калуга – 2:0

Башкортстан-Россия ФСИН – 2:0

Татарстан-Марий Эл-2:0

Башкортстан-Ульяновск – 2:0

Калуга-Мари Эл-2:0

Ульяновск-Россия ФСИН-0:2

«Динамо» спорт үзәге, Мирный поселогы

Удмуртия-Чуашия - 2:0

Яр Чаллы-Удмуртия – 2:0

Яр Чаллы-Чувашия – 2:0

Пермь-Киров – 2:0

Самара-Пермь – 2:0

Иртәгә, 23 ноябрьдә, төркемчәләрдә уеннар дәвам итәчәк. Матчлар шулай ук ике залда узачак.

24 ноябрьдә «Динамо» спорт комплексында ¼ һәм ½ финал ярышлары узачак.

Хәлиткеч матчларны шулай ук «Динамо» стадионы кабул итәчәк 25 ноябрьдә уен залында бронза медальләр һәм финал матчы өчен уен узачак.