2022 елның 8 декабре, пәнҗешәмбе

2023 елга ТР башкарма органнарының максатларын һәм бурычларын формалаштыру буенча ачык онлайн-тавыш бирү тәмамланды.

Республика халкы ТР Спорт министрлыгының иң мөһим максатлары һәм бурычлары өчен тавыш бирде. Тәкъдим ителгән вариантлардан тыш, үзегезнекен формалаштыру тәкъдим ителде.

Тавыш бирү лидерларына спорт инфраструктурасын үстерү, даими рәвештә физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүче халыкның өлешен арттыру, шулай ук яңа спорт корылмалары, шул исәптән универсаль спорт мәйданчыклары, аз чыгымлы спорт корылмалары һәм ГТО мәйданчыклары төзү буенча бурычлар эләкте.

Тавыш бирүнең барлык нәтиҗәләре белән сылтама буенча танышырга мөмкин.

Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнарының максатларын һәм бурычларын гавами Формалаштыру һәм аларның үтәлешен контрольдә тоту проектын гамәлгә ашыру кысаларында 2022 елның 15 декабрендә 14.00 сәгатьтә 2023 елга максатларны һәм бурычларны формалаштыру буенча Иҗтимагый совет утырышы узачак.

Иҗтимагый совет утырышында Министрлыкның рәсми сайтында урнаштырылган форма нигезендә алдан теркәлгән республика гражданнары һәм массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре катнаша ала: http://minsport.tatarstan.ru/» максатларны һәм бурычларны гавами формалаштыру» салынмасында электрон почта адресына юллана: Julia_kotelova@mail.ru («Иҗтимагый совет рәисе» тамгасы белән) Иҗтимагый совет утырышын уздырган көнгә кадәр 1 эш көненнән дә соңга калмыйча.

2023 елга Татарстан Республикасы спорт министрлыгының гавами формалаштырылган максатлары һәм бурычлары исемлеген билгеләү мәсьәләсе буенча Татарстан Республикасы спорт министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышында катнашу өчен теркәлү формасы.