Татарстан командасы Бөтенроссия «ГТО уеннары»на китте

2022 елның 14 декабре, чәршәмбе

Татарстан командасы алты кешедән торган Самарага «ГТО уеннары»Бөтенроссия турнирына китте. Җыелма Республика сайлап алу нәтиҗәләре буенча оештырылды. Анда Казан, Чаллы, Балтач, Әлмәт һәм Тәтеш вәкилләре керде. Спортчылар китәр алдыннан ТР Спорт министры урынбасары Илдар Садриев чыгыш ясады.

Без команданы җиңү хәбәре белән җибәрәбез. Без республика ГТО уеннары нәтиҗәләре буенча иң яхшыларны җибәрәбез. Бөтенроссия турниры 14-19 декабрьдә узачак. ГТО комплексы кешегә үзен, сәламәтлеген тикшерергә мөмкинлек бирә. Аны үз-үзеннән башкарып булмый, моның өчен системалы рәвештә спорт белән шөгыльләнергә кирәк, - диде Садриев.

Министр урынбасары Татарстан командасына ярышларда яхшы кәеф һәм яхшы көрәш теләде. Моннан тыш, түрә регламент нигезендә ярышларда разрядлы спортчылар катнаша алмый, дип ассызыклады. Садриев башка төбәкләрнең дә командалар формалаштыруга намуслы якын килүенә һәм җиңүгә иң көчле киләчәгенә ышаныч белдерде.

Татарстан командасы җиңүгә өмет белән бара, диде анда катнашучыларның берсе — Андрей Модин. «Сугышчан караш. Самарада Россиянең 40 тан артык төбәгеннән командалар җыелачак. Без көрәшәчәкбез, иң югары максатлар тора. Татарстанны лаеклы тәкъдим итү бурычы тора», — дип ышандырды ул.

ТР Спорт министры урынбасары белән очрашудан соң команда шунда ук Самарага юл тотты. Ярышлар программасына озынлыкка сикерү, этәрү, гер рыгыту һәм ятып торудан гәүдәне күтәрү керәчәк.