«Татарстан» командасы - конькида синхрон шуу буенча Россия чемпионатының көмеш призерлары

2023 елның 14 марты, сишәмбе

10-12 март көннәрендә Саранскида конькида синхрон шуу буенча Россия чемпионаты узды. «Саранск-Арена» бозында илнең иң көчле командасы титулы өчен Санкт-Петербург, Мәскәү, Самара һәм Свердловск өлкәләреннән, шулай ук Татарстан Республикасыннан спорт мастерлары командалары көрәште.

Конькида фигуралы шуу буенча рсшор спортчылары «Татарстан» турнирның көмеш призеры булды. Республика җыелма командасы кызлары кыска программада 77,06 балл җыйды, ирекле программада 161,07 балл җыйды. Барлыгы 238,13 балл.
Команда составына Мәдинә Асророва, Аделина Әхмәтханова, Азалия Бәдретдинова, Татьяна Белозерцева, Диана Броднева, Дарья Бусыгина, Ангелина Лазарева, Евгения Марясова, Миләүшә Миңнулина, Полина Новокупова, Диана Павлова, Милана Панагушина, Марина Сергеева, Наталья Сорокина, Диана Солтанбекова, Милена керә Фролова Зарина Хәйбуллина, Рәисә Хәмидуллина һәм Ренат Шәвәлиева.

Турнирда Санкт-Петербургтан Парадиз командасы җиңү яулый, Мәскәүнең Кристалл Айс командасы бронза медальләр яулый.