Казанда Суга сикерү буенча ТР Раис Кубогы старт алды

2023 елның 10 ноябре, җомга

9-14 ноябрьдә Казанда «Татарстан Республикасы Раис Кубогы»суга сикерү буенча халыкара ярышлар узачак. Турнир, традицион рәвештә, World Aquatics кагыйдәләре буенча су спорт төрләре сарае диварларында узачак.

Турнирны ачу тантанасында Россия Суга сикерү федерациясе президенты Станислав Дружинин, Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Татарстан Республикасы суга сикерү федерациясе президенты Климим Климов, Идел буе спорт университеты ректоры Рафис Борһанов катнашты.

Ярышларда катнашучыларны һәм кунакларны Станислав Дружинин сәламләде:

Татарстан Республикасы Раис Кубогы - суга сикерү федерациясе өчен традицион турнир. ТР Раис Кубогы безнең халыкара коллегаларыбыз өчен ачык һәм быел безгә Беларусь Республикасы командасы килде. Һәр спортчының үз-үзен күрсәтү һәм күрсәтү мөмкинлеге бар. Барлык катнашучыларга да якты турнир телим!, диде Россия суга сикерү федерациясе президенты.

Быел Татарстан башкаласына Мәскәү, Санкт-Петербург, Казан, Электросталь, Пенза, Чиләбе өлкәсеннән, шулай ук Минскидан (Беларусь Республикасы) 100 гә якын спортчы килде. Алар трамплиннан (1, 3 метр) һәм манарадан (5, 7,5 һәм 10 метр) шәхси һәм синхрон сикерүләрдә бүләкләр уйнатачаклар. Катнашуга 14-18 яшьлек юниорлар һәм юниорлар, шулай ук 12-13 яшьлек Россия беренчелеге җиңүчеләре һәм призерлары кертелә.