Алексеевск районы мәктәпкәчә һәм гомуми белем бирү учреждениеләре хезмәткәрләре ГТО нормаларын үтәделәр

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

29 мартта Алексеевск районында мәктәпкәчә һәм гомуми белем бирү учреждениеләре хезмәткәрләре өчен ГТО нормативларын тапшырдылар. «Демография» милли проектының «Спорт – тормыш нормасы» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында 170тән артык кеше «Лидер»СК стеналарында нормативларны үтәүгә кереште.
Сүз уңаеннан, шул ук көнне Биләр авылының спорт комплексында Биләр зонасы мәгариф хезмәткәрләре ГТО нормативларын үтәделәр.

Оештыручылар барлык катнашучыларның сынауларны уңышлы үтүләрен һәм ГТО билгеләрен алуга өметләнә алуларын билгеләп үттеләр. Ә инде чарада барлык нормативларны узган кешеләргә отличие билгеләре тапшырылды.

Алтын билгеләр ияләре: АМР мәгариф бүлеге начальнигы В. Ю.Рыдаев, аның урынбасары Л. Н. Кирюхина, мәгариф бүлеге методисты И. н. Зимина.;
3 нче мәктәп педагоглары Надежда Соколова, Николай Матвеев, Лиса Пономарева, Герман Борисов;
1 нче мәктәп педагоглары: Андрей Уфимцев һәм Екатерина Белянина;
2 нче мәктәп педагоглары Халисә Хәбибрахманова һәм Владислав Антонов, шулай ук балалар иҗаты үзәге педагогы Светлана Гатина.