Казан олимпиада резервы училищесында чыгарылыш кичәсе узды

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Бүген, 25 июньдә, Казан олимпиада резервы училищесында чыгарылыш кичәсе узды. 9 нчы сыйныфны тәмамлау турында аттестатлар һәм урта һөнәри белем турында дипломнар 40тан артык чыгарылыш укучысына бирелгән. Спортчыларны котларга хөрмәтле кунаклар килде: Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары, Россиянең һәм Татарстан Республикасының Атказанган физик культура хезмәткәре – Шәйхетдинов Хәлил Хәмит улы һәм Киров һәм Мәскәү районнары хакимиятенең физик культура һәм спорт бүлеге башлыгы - Полушина Елена Викторовна.

Быел училищены тәмамлаучылар булып Тулупова Агния, 4 курс студенты һәм Кленина Александра 9 сыйныфны тәмамлаучы, алар халыкара мультиспорт чарасында халыкара класслы спорт мастеры нормативын үтәгәннәр БРИКС илләренең спорт уеннары! һәм башкалары.

«Сезгә,безнең бөреләргә,нык сәламәтлек,бәхет,энтузиазм,грандиоз максатлар телим. Тормышымда һәрвакыт җиңүче булып калырга, беркайчан да үз-үземә шикләнмәскә, җиңүләргә һәм югары бүләкләргә омтылырга телим. Хәерле юлга, Казан олимпиада резервы училищесын тәмамлаучылар 2024!», -  училищены тәмамлаучыларны училище директоры Рамил Илдус улы Шакиров котлады.

Тантаналы өлеш тәмамланганнан соң концерт була, анда укытучылар үзләренең иҗади номерын тәкъдим итәләр һәм чыгарылыш укучыларының финал җыры җырлана.