Республикада «Хәрәкәттә бәрәкәт» акциясе җиңүчеләрен билгеләделәр

2024 елның 28 июне, җомга

Агымдагы елның июнендә ГТО республика операторы Гаилә елына багышланган «Хәрәкәттә бәрәкәт» акциясен үткәрде.

Акциянең асылы-Норми-бабай белән бергә ГТО нормативларын үтәү һәм процессны видеога төшерү. Әзер роликны Конкурсның Оештыру комитетына җибәрергә кирәк иде.

Конкурсның республика этабына 10 видеоролик тәкъдим ителде. Җиңүчеләрне берничә ысул белән сайлаганнар: иң күп лайклар, очраклы саннар генераторы һәм судьялар коллегиясе карары буенча.

Җиңүчеләр булдылар:

Андроновлар гаиләсе (Спас муниципаль районы). Алар ВКонтактеда 551 лайк җыйганнар.

- Гафиятуллиннар-Садыйковлар гаиләсе (Баулы муниципаль районы). Аларны очраклы саннар генераторы сайлаган.

Судьялар коллегиясеннән җиңүчеләр:

- Сәйфуллиннар-Газизовлар гаиләсе (Азнакай районы))

- Шәрәфиевлар гаиләсе (Әтнә районы))

- Габдрахмановлар гаиләсе (Балтач районы))

Тамашачылар симпатиясе бүләген Апас, Бөгелмә, Чүпрәле, Саба, Ютазы районнары гаиләләренең видеороликлары алды.

Җиңүчеләр дипломнар һәм ВФСК ГТО символикасы белән сувенир продукциясе алачак.

Җиңүчеләрнең роликларын сылтама буенча карарга мөмкин.