Казанда Татарстан Республикасы көненә багышланган бокс буенча халыкара турнир узачак

2024 елның 20 августы, сишәмбе

30 августта, Татарстан Республикасы Көнендә һәм Шәһәр көнендә Казанның «Баскет-холл»да һөнәри бокс буенча зур турнир узачак.

Төп көрәштә Татарстаннан күтәрелә торган йолдыз, Hardcore Boxing Гран-при чемпионы, 2023 елда бокс буенча Россия чемпионы, БРИКС-2024 уеннары җиңүчесе Сергей Сергеев җиңелмәгән Әсләмбәк Идигов белән мавыктыргыч көрәштән соң Казан тамашачысына ошаган бик тәҗрибәле танзанияле Мешак Мванкемва белән очрашачак.

Бу турнирда озак вакытлы тәнәфестән соң танылган россияле Софья Очигава үзенең карьерасын яңартачак. 2025 елда ул абсолют дөнья чемпионы титулларына юнәлдерелгән.

Иң көтелгән сугышларның берсе мавыктыргыч Россия проспекты Сергей Лубковичның Танзаниядән җиңелмәгән Хамиси Хәсән Мсондо белән каршы торуы булачак.

WFA версиясе буенча дөнья чемпионкасы Елизавета Токареваның Африка чемпионкасы Грейс Джозеф Муакамелга каршы көрәше кичәнең бизәге булачак. Куркыныч өстендә WIBA версиясе буенча дөнья чемпионкасы титулы торачак.

Татарстан чемпионы Тимур Арсланов TOP DOG лигасы чемпионы Кантемир Калажоков белән очрашачак, аның ялангач йодрыкларда рекорды инде 10-0 тәшкил итә. Хәзерге вакытта нәкъ менә аны илнең гамәлдәге йодрыкчыларыннан иң яхшысы дип саныйлар.

Россияле Харон Запольский Пакистаннан Хәбиб Ур Рехман белән сугыш уздырачак.

Шулай ук турнирда Татарстанның яшь боксчылары чыгыш ясаячак, алар өчен бу «Баскет-Холл»ның 7 меңлек аренасында үзләрен киң җәмәгатьчелек алдында күрсәтү өчен менә дигән мөмкинлек булачак.

Татарстан Республикасының дүрт тапкыр чемпионы, ИФО чемпионаты призеры Вадим Кошкин Үзбәкстаннан Жавохир Куйсинов белән очрашачак.

Татарстан Республикасының дүрт тапкыр чемпионы, Идел буе федераль округы чемпионатының ике тапкыр призеры, ВДВ команда бирүче кубогы чемпионы, РФСО СПАРТАК чемпионы Тимур Мамышев үзбәк Бәхтиер Асадовка каршы көрәш алып барачак.

Россия чемпионатының өч тапкыр призеры, нефть илләре арасында дөнья Кубогы җиңүчесе Игорь Царегородцев Үзбәкстан чемпионаты призеры Иброхимжон Рахмонжонов белән көрәшәчәк.