Татарстан Республикасы Рәисе Кубогына гольф буенча XIV хәйрия турниры Иделнең ике ягында узачак

2024 елның 21 августы, чәршәмбе

24-25 августта Казанда Татарстан Республикасы Рәисе Кубогына гольф буенча XIV хәйрия турниры узачак. Ел саен үткәрелә торган чара Татарстан һәм Россия Федерациясе гольф җәмәгатьчелеге өчен визит карточкасы һәм иң якты вакыйга булып тора. Анда ел саен Россия Федерациясенең барлык төбәкләреннән, шулай ук якын һәм ерак чит илләрдән 130 дан артык гольфчы катнаша.

Быел Раис кубогы Татарстан Республикасының ике төп кырында – Зөя калкулыкларында һәм «Ак Барс» гольф кырында узачак. Турнир команда һәм индивидуаль зачетларда узачак.

Sviyaga Hills Golf Club – биредә гандикапны исәпкә алып, стейблфорд форматында шәхси зачетта ярышлар узачак.

Ak Bars Golf Club – Казанда гольф кырында команда гандикабын исәпкә алып, Скрембл форматында команда ярышлары узачак. Максималь команда гандикабы – 14 сугу.

Шулай ук турнирда өстәмә номинацияләр дә уйнатылачак: иң якын сугу, иң ерак сугу, иң яхшы исәп һәм hole-in-one.

Гольф буенча Татарстан Республикасы Рәисе кубогын үткәрү кысаларында җыелган барлык акчалар «Гаилә бергә» фондына ярдәм итүгә тотыла. Фонд каты авырулы балаларның тормышын һәм сәламәтлеген яхшырта торган программалар төзи һәм аларга ярдәм итә. Узган ел турнирда 515 000 сум җыелды.