4 900 000 сум Татарстан Республикасы Рәисе Кубогына гольф буенча XIV хәйрия турнирында җыелган иде

2024 елның 25 августы, якшәмбе

25 августта «Ак Барс» гольф-клубында Татарстан Республикасы Рәисе Кубогына гольф буенча XIV хәйрия турниры үткәрелде. ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Хәмит улы Шәйхетдинов «Гаилә бергә» хәйрия фондының генераль директоры Екатерина Александр кызы Мыслицкаяга турнирның донор-партнерлары тарафыннан Россиядә уникаль проектка ярдәм йөзеннән кертелгән 4 900 000 сумлык чекны тантаналы рәвештә тапшырды.

«…Быел турнир беренче тапкыр яңа «Ак Барс» клубында уздырыла. Бүген илебезнең күп кенә шәһәрләреннән командалар катнаша. Бик күп яшь спортчылар һәм яңа командалар барлыкка килүе сөендерә. Игелекле һәм игелекле эшләргә зур өлеш керткән барлык хәйриячеләргә рәхмәт белдерәбез. Мондый чараларны уздыру мөмкинлеге өчен республикабыз җитәкчелегенә аерым зур рәхмәт. Гольф – мавыктыргыч спорт төре, Бүген үзеңне күрсәтү, нәтиҗәләреңне яхшырту мөмкинлеге бар. Яхшы кәеф телибез. Иң көчлеләр җиңсен!»- дип теләде спортчыларга Хәлил Хәмит улы Шәйхетдинов.

«Гаилә бергә» хәйрия фондының генераль директоры Екатерина Александровна Мыслицкая Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Нургали улы Миңнехановка ТР ССМ Республика балалар клиник хастаханәсе территориясендә Гаилә йорты ачу мөмкинлеге һәм аңа 13 ел дәвамында ярдәм күрсәтүе өчен ихлас рәхмәтен белдерде. Безнең йорт балалар хастаханәдә озак дәвалана торган гаиләләр өчен чын «Йорттан еракта йорт» булып тора, һәм анда яшәү бөтенләй бушлай.

«… Бүген инде XIV хәйрия турниры уза, аның социаль партнеры яңадан безнең фонд булды. Бу безнең өчен бик мөһим һәм әһәмиятле чара, чөнки җыелган барлык акчалар Казандагы «Гаилә Йорты»на ярдәмгә китә һәм дәвалану вакытында гаиләләргә балалар янында булырга мөмкинлек бирә, бу клиник практика күрсәткәнчә, сәламәтләнү процессына уңай йогынты ясый», - дип билгеләп үтте Екатерина Александр кызы.

Гаилә Йорты Казанда 2013 елның 10 июлендә ачылган. 11 ел эчендә йорт күпләр өчен туган җиргә әйләнде. 17 500 дән артык бала һәм ата-аналар «Йорттан еракта йорт»та яши башладылар. Вакыт уза, бер генә нәрсә үзгәрешсез кала – атнага 24 сәгать, 7 көн авыр сынауларны узучыларга ишекләрен ачарга һәм аларны кайгыртучанлык, җылылык белән әйләндереп алырга әзер булган, һәр кеше якыннары һәм туганнары янында була алсын өчен йорт.