2024 елның 26 сентябре, пәнҗешәмбе

Республикада башкарма хакимият органнарының 2025 елга гавами максатларын һәм бурычларын формалаштыру башлана. ТР Спорт министрлыгы әлеге проектта катнашуын дәвам итә.

Киләсе елга хакимият органнары өстенлекләре буенча тәкъдимнәрнең беренчел пулы экспертлар тарафыннан төзеләчәк. Һәр министрлык өчен эксперт төркемнәре Составы ТР Иҗтимагый палатасы Советы тарафыннан расланды. Экспертлар арасында һөнәри, академик бергәлекләр һәм иҗтимагый оешмалар вәкилләре, үз эшенең профессионаллары, хакимият органнары профиле буенча зур эш тәҗрибәсе һәм казанышлары бар.

Экспертлар һәм иҗтимагый совет әгъзалары тәкъдимнәрне карап чыгачаклар һәм соңыннан Татарстан Дәүләт хезмәтләре порталында онлайн-тавыш бирүгә чыгарачаклар. Халык, алар карашынча, өстенлекле максатлар һәм бурычлар өчен тавыш бирә алачак, шулай ук үз вариантларын тәкъдим итә алачак.