Татарстан шпажистлары фехтование буенча Идел буе федераль округы беренчелегендә медальләр яулады

2024 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

8-12 мартта Самарада егетләр һәм кызлар арасында шпагаларда фехтование буенча Идел буе федераль округы беренчелеге узды. Идел буе төбәкләреннән 200дән артык спортчы шәхси һәм команда зачетында үз яшь категорияләрендә көч сынашты. Татарстан шпажистлары күп тапкырлар дәрәҗә пьедесталына күтәрелде.

18 яшькә кадәрге шпажистлар ярышында кызлар 3 призлы урынны да алдылар. Җиңүче булып Мария Дьячкова, көмеш призер Эмилия Якупова, бронза Кира Григорьева һәм Венера шамьенова. Егетләр арасында көмеш медальне Тимофей Коробков яулый.

Команда көрәшендә Татарстанның хатын-кызлар җыелма командасы иң яхшысы булды. Команда составына Кира Григорьева, Мария Дьячкова, Венера шамьенова һәм Эмилия Якупова керә; Данил Закамский, Алексей Ионов, Тимофей Коробков һәм Салих Шакиров составындагы егетләр җыелма командасы икенче була.

15 яшькә кадәрге шпажистлар ярышында көмеш призер Амелия Иванова булды. Егетләрнең бөтен пьедесталы татарстанлыларныкы иде. Алтынны Илья Кондратьев, көмешне Алексей Ионов, бронзаны Салих Шакиров һәм Даниил Закамский яулады.

Команда зачетында Илья Кондратьев, Алексей Ионов, Радмир Фазлыев һәм Салих Шакиров составындагы егетләр көмеш призерлар булдылар.

Татарстан 12 яшькә кадәрге спортчылар ярышларында да медальсез калмады. Шәхси беренчелектә бронза медальләрне Ирина рапопорт һәм Виктория Уколова яулый. Команда турнирында Мария Городецкая, Кира Смирнова, Виктория Уколова һәм Ирина рапопорт көмеш призерлар булдылар. Егетләр (Кәрим Галиәхмәтов, Арсений Кирилмин, Дмитрий Леванов, Кәрим Миңнегулов) өченче булдылар.