ТР Спорт министрлыгында Токиода оештырылган Олимпия уеннарында катнашу өчен ишкәкле спорт буенча кандидатлар турында фикер алыштылар

2018 елның 16 октябре, сишәмбе

Бүген ТР Спорт министрлыгының конференц-залында Татарстан Республикасыннан ишкәк ишү спорты буенча кандидатлар әзерләү кысаларында Токио шәһәрендә (Япония) 2020 елгы XXXII җәйге Олимпия уеннарында катнашу өчен киңәшмә узды.

Киңәшмәдә Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгының КУЭҮ ДАУ директоры Михаил Смолкин, директор урынбасары, Татарстан Республикасы МСП ЦСП ДАУ җыелма командаларын әзерләү идарәсе башлыгы Артур Җәләлов, Татарстан Республикасы МСП ЦСП ДАУ ОЛВС башлыгы Елена Скокова, ишү буенча Татарстан Республикасы җыелма командасы баш тренеры Сергей Коротких һәм башкалар катнашты.

Көн тәртибендә 2018 елда спортчылар Артем Косов, Антон Куранов, Назар Лифшиц, Полина Смоленская, академик ишү буенча Татарстан җыелма командасының баш тренеры Сергей Коротких чыгышлары турында хисап тәкъдим ителде. Шулай ук ул киләсе елга эш планнары турында мәгълүмат бирде.