ТР Спорт министрлыгы җитәкчелеге Чехия республикасы делегациясе белән очрашты

2019 елның 12 феврале, сишәмбе

Бүген Ишкәкле спорт төрләре үзәгендә ТР Спорт министры урынбасары Айрат Әхмәров «MSR Engines» һәм «Jet Surf» компанияләре вәкилләре Мартин Шула һәм Радим Седлачек белән очрашу уздырды. Утырышта шулай ук автомобиль спорты федерациясе башкарма директоры Рафаэль Баһаветдинов, «спорт һәм социаль проектлар дирекциясе» КБАО генераль директоры урынбасары РанкоТепавчевич, Татарстан Республикасының Чехия Республикасындагы сәүдә-икътисад вәкиле Зөфәр Абдулгалиев, Ишкәкле спорт төрләре үзәге директоры Альберт Кәримов катнашты.

2009 елдан бирле Шулы «MSR Engines» һәм «JetSurf» фирмасы мотор серфларын эшләү һәм җитештерү белән шөгыльләнә. Фирма кулланыла торган двигательнең егәрлегенә карап, 4 типтагы серфев җитештерә. Компания шулай ук электр моторында серф эшләнгән һәм эшләнгән, ул әлегә үзенең техник параметрлары аркасында кулланучыда зур популярлык казанмаган.

2011 елдан «JetSurf» фирмасы мотор серфлары буенча Милли чемпионатны оештыра. Швейцариядә офис белән мотор серфлары халыкара федерациясе формалаштырылган, ул 200ләп спортчы берләштерә. Дүртенче ел үткәрелә Дөнья Чемпионаты Motosurf WorldCup, лицензия үткәрү өчен аның татарстанныкы Чехия компаниясе JetSurf. Этаплары Монако, Лондон, Прагада, Петербургта, Флоридада, Мексика, Кытай һәм Кореяда үткәрелде. Ярышларда 70тән 80 гә кадәр спортчы катнаша.

Киңәшмә барышында кунакларга Шәһәр инфраструктурасы тәкъдим ителде. Мартин Шула үз чыгышында мотосерф буенча үткәрелә торган Чемпионат һәм сноубордистларның укыту-тренировка процессында мотор серфларын куллану турында сөйләде.