Әлмәт районында бассейнлы спорт комплексы ачылды

2019 елның 19 феврале, сишәмбе

Бүген Әлмәт районы Габдрахман авылында яңа спорт комплексын ачу тантанасы булды.

Ачылу тантанасы ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Әлмәт районы башлыгы Айрат Хәйруллин, ТР Президенты киңәшчесе Шәфәгать Тәхаутдинов, ТР Яшьләр эшләре министры Дамир Фәттахов катнашында узды.

Авыл халкы өчен яңа спорт объекты спорт һәм тренажер залларын, өч юллы йөзү бассейнын үз эченә ала. Спорт комплексыннан ук мәктәпкә җылы юл аша күчәргә мөмкин.

Спорт комплексы спорт залы һәм бассейн каршындагы гардероб зонасы, ир-атлар һәм хатын-кызлар киенү бүлмәсе, персонал өчен кабинетлар, медицина кабинетлары, инженерлык бүлмәләре, мәктәп кортында яшь хоккейчылар өчен душ белән киенгән фойе белән җиһазландырылган.

«Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе тарафыннан спорт комплексына төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектының проект документациясе таләпләренә туры килүе турында бәяләмә бирелде», – дип билгеләп үтә чыганак.

Өч катлы бинаның гомуми мәйданы 2,5 мең квадрат метр тәшкил итә. Төзүче-ТР Әлмәт районы Габдрахман авыл башкарма комитеты.