Саба районында гаскәрләрне Әфганстаннан чыгаруга 30 ел тулу уңаеннан волейбол турниры узды

2019 елның 19 феврале, сишәмбе

16 февральдә Әфганстаннан гаскәрләрне чыгаруга 30 ел тулу уңаеннан волейбол турниры узды. Турнирда Саба муниципаль районының 10 командасы катнашты. Тантаналы чарада Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары Расих Закирҗанов, Саба муниципаль районы волейбол федерациясе рәисе, 1981 елдан 1983 елга кадәр Әфганстандагы сугыш хәрәкәтләре ветераны Фәнис Вәлиев, Әфганстандагы сугыш ветераннарының Саба район оешмасы рәисе һәм 1982 елдан 1983 елга кадәр Әфганстанда сугыш хәрәкәтләре ветераны Илшат Әхмәтшин, Саба муниципаль районының Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге башлыгы Ирек Гарипов, Татарстан Республикасының Саба һәм Теләче районнары хәрби комиссары Фәнис Закиров катнашты.
Тантаналы ачылыштан соң барлык командалар да веноклар куюга киттеләр һәм һәлак булган балалар истәлегенә бер минут тынлык белән искә алдылар.
Барлык командалар да 3 төркемгә бүленде, төркемнәр җиңделәр турнирның финал өлешенә уздылар. Киеренке көрәштә урыннар түбәндәгечә бүленде:
1 урын - Саба аграр көллияте.
2 урын – «Симет»
3 урын – «Тимершык»
Турнирның иң яхшы уенчылары:
Бәйрамов Инсаф ("Тимершык»)
Ибраев Аяз (Саба аграр көллияте)
Гарифуллин Рәмис («Симет»)
Барлык призерлар һәм иң яхшы уенчылар грамота һәм акчалата призлар белән бүләкләнде, ә команда җиңүче кубок белән дә бүләкләнде