Татарстан шахматчылары Европа онлайн беренчелегендә катнашачак

2020 елның 16 сентябре, чәршәмбе

18-20 сентябрьдә 12, 14, 16 һәм 18 яшьлек егетләр һәм кызлар арасында шахмат буенча Европа шәхси-команда онлайн беренчелеге узачак.

Барлык катнашучылар да үз илендә авторизацияләнгән үзәкләрдән уйный. Залны җирле арбитрлар да, ярышларның баш судьялары да турыдан-туры эфирда видеоэлемтә аша күзәтә.

Россиядә ярышлар биш мәйданчыкта узачак: Мәскәү, Казан, Санкт-Петербург, Екатеринбург һәм Түбән Новгород.

Россия өчен 36 шахматчы чыгыш ясый. Татарстан Республикасыннан РСМОР укучылары катнашты. Р. Г.Нәҗметдинова, Насырова Екатерина һәм Якимова Мария, шулай ук Яр Чаллы шәһәренең «Этюд» мәктәбендә тәрбияләнүче Сафин Роберт.

Ярышлар Швейцария системасы буенча 9 турда узачак. Вакыт контроле: 25 минут + 5 секунд. Бер федерация һәм яшь төркеме уенчылары соңгы турда бер-берсе белән уйнамыйлар.