Татарстанда чираттагы боз аренасы файдалануга тапшырырга әзерләнә

2020 елның 19 ноябре, пәнҗешәмбе

Ел ахырына Лаеш районында беренче боз аренасы ачылачак. Эшләрнең барышын ТР Спорт министры урынбасары Алмаз Мингулов тикшерде.

Объект Лаеш шәһәрендә Есенин ур., 2 адресы буенча урнашкан. Бинада хоккей, фигуралы шуу белән шөгыльләнү, шулай ук лаешлыларның массалы шуу өчен 56х26 метрлы ябык шугалак урнашкан.

Фойеда 25 кешегә исәпләнгән дүрт киенү-киенү бүлмәсе, душ һәм санузеллар, кием киптерү бүлмәләре урнашкан. Тимераяк тоту өчен бүлмәләр, универсаль кабиналар һәм халыкның аз хәрәкәтләнүче төркемнәре өчен урын булган тренерлар, тимераяклы прокат ботинкаларын саклау, бирү һәм киптерү бүлмәләре, төшке аш залы булган кафетерия бар.

ТР Президенты Р.Н.Миңнеханов карары нигезендә республикада ябык йөзү бассейннары, боз сарайлары һәм универсаль спорт заллары төзү программасы тормышка ашырыла. 2020 елда 3 ябык йөзү бассейны (Нурлат, Мөслим һәм Биектау муниципаль районнарында), 6 универсаль спорт залы (Буа, Мамадыш, Сарман, Яшел Үзән (Осиново авылы), Тукай һәм Кукмара муниципаль районнарында) төзелеше тәмамланды. Ясалма бозлы ике ябык шугалак (Балык Бистәсе һәм Лаеш муниципаль районнарында) 2020 елның декабрендә ачылачак.