КФУның җыелма командалары фитнес-аэробика буенча Бөтенроссия ярышларында уңышлы чыгыш ясадылар

2021 елның 3 феврале, чәршәмбе

Чабаксарда фитнес-аэробика буенча Бөтенроссия ярышлары тәмамланды. «Аэробика» дисциплинасында беренче урынны «Нирван» командасы, «степ-аэробика» дисциплинасында «Крайт»командасы алды. Ике команда да-Казан университеты студентлары.

«Нирван» командасының капитаны-КФУның Геология һәм нефть-газ технологияләре институтының өченче курс студенты Елизавета Молькова. «Крайт» командасын КФУның Физика институты беренче курс студенты Алинә Заһитова җитәкли.

ТР фитнес-аэробика федерациясе җитәкчесе, КФУның Физик тәрбия һәм спорт Гомумуниверситет кафедрасының өлкән укытучысы, Бөтенроссия категорияле судья Лариса Маслова билгеләп үткәнчә, Бөтенроссия ярышларында беренче өлкәннәрдән ким булмаган спортчылар катнаша ала. Кызлар 2020 елның ноябрендә республика дәрәҗәсендәге һәм Россия чемпионатында катнашты, анда призлы урыннар алдылар һәм разрядларны үтәделәр. Ике спортчы спорт мастерлыгына кандидат нормативын үтәде, калганнары беренче зурлар разряды алды.

Хәзер фитнес-аэробика буенча Бөтенроссия ярышлары призерлары 28 февральдә узачак Татарстан Республикасы югары белем бирү оешмалары спартакиадасына әзерләнә.