Рамил Шакиров Казан олимпия резервы училищесының яңа директоры итеп билгеләнде

2021 елның 4 марты, пәнҗешәмбе

Бүген Казан олимпия резервы училищесына яңа җитәкче тәкъдим ителде. Ул-Түбән Кама педагогика көллиятенең элекке директоры Рамил Илдус улы Шакиров.

Яңа директор вазыйфасына керешүе белән Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов һәм Казуорның элеккеге директоры Фәрит Әхмәдуллин котладылар.

«Бүген безнең өчен әһәмиятле вакыйга. Кичәге көннән Фәрит Габделхәй улы Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм академиясендә спорт идарәсе башлыгы буларак эшли башлады», - дип башлады үз чыгышын Владимир Леонов. Фәрит Абдулхаевич 10 ел диярлек Казан олимпия резервы училищесы белән идарә итте. Һәркем кебек авырлыклар булды, моннан башка бер генә эш тә үтми, әмма аның җитәкчелегендә коллектив һәм укучылар белән, матди-техник базада, туклану комбинатында, спорт һәм уку-укыту өлешендә, әлбәттә, медицинада уңай үзгәрешләр булды. Минем фикеремчә, эш бик конструктив булды һәм аның нәтиҗәләре бик сизелерлек һәм сизелерлек булды.

Казан олимпия резервы училищесы-безнең илнең иң яхшы училищеларының берсе. Бу безнең министрлыкны гына түгел, ә федераль спорт министрлыгын да тану, ул үсештә билгеле бер юнәлешләр бирә.

Бүгенге көннән Казан олимпия резервы училищесының яңа директоры итеп Рамил Илдус улы Шакиров билгеләнде. Бу бай эш тәҗрибәсе булган кеше һәм без аның элеккеге җитәкчеләр салган традицияләрне һәм тарихны дәвам итәчәгенә ышанабыз, әмма инде бөтенләй яңа караш белән».

Казуорның элеккеге җитәкчесе һәм Идел буе спорт академиясендә спорт идарәсенең яңа җитәкчесе Фәрит Әхмәдуллин коллективка бергәләп башкарган эшләре өчен рәхмәт белдерде: миңа бу елларда шундый көчле һәм профессиональ коллектив белән эшләү бик күңелле булды. Безнең барлык уңышларыбыз һәм казанышларыбыз беренче чиратта сезнең белән бәйле. Бу сезнең уртак эшебезгә керткән өлешегез, ул Татарстан Республикасында гына түгел, федераль дәрәҗәдә дә уку йорты статусын күтәрде».

Казан олимпия резервы училищесының яңа директоры Рамил Шакиров бүгенге көннән үк рәсми рәвештә эшкә кереште: «яңа вазыйфага һәм яңа коллективка һәрвакыт дулкынланып керешәм, ләкин мин сезне безнең олимпия резервы училищесының зур киләчәк көтәчәгенә ышанам. Чөнки бу коллективта җылылык бирүен күрәм, сез үз эшегезнең осталары һәм миңа Сезнең белән эшләү бик күңелле булачак. Күрсәтелгән ышаныч өчен Татарстан Республикасы Спорт министрлыгына рәхмәт!».