Татарстанда «Татарстан гаиләләре»фотоконкурсына йомгак ясадылар

2021 елның 2 августы, дүшәмбе

Шимбә көнне, 31 июльдә, гражданлык инициативаларына ярдәм итү үзәге социаль челтәрләрдә «Татарстан гаиләләре» фотоконкурсында җиңүчеләрне бүләкләделәр. Конкурс Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көненә багышланды.

Гражданлык инициативаларына ярдәм итү үзәге җитәкчесе Ксения Дромняк билгеләп үткәнчә, әлеге фотоконкурсның максаты-гаилә кыйммәтләрен фото сәнгате теле белән популярлаштыру, татарстанлыларны социаль әһәмиятле эшчәнлеккә җәлеп итү.

Фотоконкурс 2021 елның 8 июленнән 31 июленә кадәр үткәрелде. Конкурста республика территориясендә яшәүче барлык теләүчеләр катнаша алды.

Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова мондый бәйрәмнәр гаилә кыйммәтләрен формалаштыру өчен мөһим булуын ассызыклады.

Татарстан гаиләләре турында конкурска йомгак ясау бик яхшы идея. Без гаиләләрне хөрмәтләп кенә калмыйбыз, сәламәт гадәтләребезне дә өйрәнәбез. Бүген биредә иң яхшы гаиләләрне бүләклиләр һәм ачык һавада спорт бәйрәме үткәрәбез. Без яңа гаилә традицияләре барлыкка килергә булышабыз, - дип хәбәр итте Павлова.

«Гаилә - медиклар» номинациясендә өченче урынны Губаевлар династиясе яулады, икенче урынны Шайхразиевлар династиясе алды, Ахуянов – Закировлар династиясе җиңүче булды.

"Гаилә-Спортлы" номинациясендә өченче урынны Мухаметшиннар гаиләсе алды, икенче урынны Ефимовлар гаиләсе алды, Зәйнетдиновлар гаиләсе җиңүче булды.

Күпмилләтле гаилә номинациясендә Йомо гаиләсе җиңүче булды, икенче урынны Никольский гаиләсе яулады.

«Гаилә – волонтерлар» номинациясендә Сәгъдиевлар гаиләсе җиңүче булды, икенче урынны Гариповлар гаиләсе алды, өченче урынны Сафиннар гаиләсе алды.

Шулай ук «гаилә – иҗади»номинациясендә дә нәтиҗәләр ясалды. Өченче дәрәҗә диплом белән Кыямовлар гаиләсен бүләкләделәр, икенче урынны Гәрәевлар гаиләсе алды, бу номинациядә Алексашиннар гаиләсе җиңүче булды.

Җиңүчеләрне бүләкләү «Игелек өчен рәхмәт!  акциясе кысаларында узды игелекле эшләр партиясе календаре датасы.

Гражданлык инициативаларына ярдәм итү үзәге бөтен гаилә өчен спорт мастер-класслары, ачык Фитнес күнегүләре, эстафеталар «Яшел фитнес» партнеры белән берлектә уздырды.