РСШОРР. Г. Нәҗметдинов исемендәге Казан мэры Кубогына го буенча турнир узды

2022 елның 23 гыйнвары, якшәмбе

22-23 гыйнвар көннәрендә шахмат, шашка, го бинасында.Р.Г. Нәҗметдинов исемендәге III Казан мэры Кубогына зур җәмәгать эшлеклесе һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советының элеккеге президенты д. и. Хафизов истәлегенә багышланган уеннар узды.

Ярышларда Татарстан Республикасыннан, Удмуртиядән һәм Екатеринбургтан 40 спортчы катнашты. Зачет 3 категориядә үткәрелде.

Ир-атлар арасында беренче урынны спорт мастеры Игорь Немлий алды. Хатын - кызлар арасында җиңүне Айгөл Фазылҗанова яулады, 20 яшькә кадәрге яшүсмерләр арасында Әскәр Хөсәенов яулады.

Барлык җиңүчеләр дә Казан спорт комитетыннан кубоклар, шулай ук шәһәр Мэрыннан призлар алды. Төрле номинацияләрдә җиңүчеләр һәм призерлар шулай ук истәлекле медальләр һәм дипломнар белән бүләкләнде. Ярышлар тәмамланганнан соң барлык катнашучылар өчен «Шәһәр панорамасы»музеена экскурсия оештырылды.