2022 елның 10 августы, чәршәмбе

Бүген, 10 августта, «Татар-Информ» мәгълүмат агентлыгында физкультурачылар Көненә багышланган матбугат конференциясе узды.

Чарада ТР Спорт министры урынбасары Илдар Садриев, Казан Башкарма комитетының Физик культура һәм спорт комитеты рәисе Альберт Салихов, Казан Башкарма комитетының Физик культура һәм спорт комитетының спорт чараларын үткәрү бүлеге башлыгы Дмитрий Кочкин, «КазБас» һәвәскәрләр баскетбол лигасына нигез салучы Әнвәр Садыйков һәм «спорт» социаль-спорт хәрәкәте җитәкчесе Рөстәм Баһаветдинов катнашты.

Матбугат конференциясе барышында спикерлар 13 августта узачак спорт программасы, уздыру урыннары һәм гражданнарның катнашуы өчен билгеле булачак барлык спорт төрләре турында сөйләделәр.

Үз чиратында, ТР Спорт министры урынбасары билгеләп үткәнчә, бу бәйрәм кешеләрне спорт белән якынайта һәм ел саен яңалыкларны күрсәтә.

«Барлык казанлыларны һәм башкала кунакларын Физкультурачы көненә чакырасым килә, без аны ел саен билгеләп үтәбез! Һәркем элек катнашмаган яңа спорт төрләрен табар яки ачар дип өметләнәм. Программа планы бик киң һәм иртәнге 6: 30дан башлана. Барыгызны да бу көнне спорт бәйрәмендә көтәбез!» ,- диде Илдар Садриев.

Исегезгә төшерәбез, физкультурачылар көне 13 августта «Урам» экстрим-паркында, «Трудовые резервы» стадионында, пляж спорт төрләре үзәгендә һәм ЦПКиО футбол мәйданчыгында узачак.Ачы.

Чара планы:

«Урам» Паркы:

6.30-11.00 - триатлон дисциплинасында Сукырлар спорты буенча Россия чемпионаты

8.00-19.00 - 3х3 баскетбол буенча «Оранжевый туп» Бөтенроссия турниры

11.30 - спорт мәйданчыклары эшли башлый

11.45 - Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Фазлыева Ләйлә Ринат кызы спорт зарядкасы

12.00 - чараны ачу

12.30 - хәйрия йөгереше

13.00 - Казан шәһәренең профессиональ клублары арасында пляж волейболы буенча турнир

13.30 - скандинавия йөреше фестивале

15.00 - профессиональ клублар уенчыларының автограф-сессиясе

16.00 - мәйданчыкларның эшен тәмамлау

«Хезмәт резервлары» стадионы:

08.30-17.30 - футбол буенча Казан шәһәре Кубогының яшь төркемнәре буенча финал уеннары

09.30 - бүләкләү башлана (һәр сәгать)

Пляж спорт төрләре үзәге:

08.30-09.30 - командаларны теркәү

09.30 - ачылу

10.00-18.30 - пляж волейболы, пляж гандболы, пляж футболы буенча ярышлар

12.00 - беренче бүләкләү (пляж футболы)

15.00 - икенче бүләкләү (пляж гандболы)

18.30 - өченче бүләкләү (пляж волейболы) һәм турнирны ябу

ЦПКиО им.Горького:

11.00-14.00 - физкультурачылар Көненә багышланган мини-футбол буенча турнир (командалар: Казан шәһәре мэриясе, Татарстан Республикасы спорт министрлыгы, Журналистлар, медицина хезмәткәрләре, артистлар командасы).

14.15 - бүләкләү