Татарстан Бөтенроссия студентлар спорт клублары форумында тәкъдим ителәчәк

2022 елның 9 ноябре, чәршәмбе

10-14 ноябрьдә Махачкалада Бөтенроссия студентлар спорт клублары форумы узачак.

Дагыстан Республикасы башкаласына Россиянең 60 төбәгеннән 220 катнашучы киләчәк, алар арасында ССК лидерлары һәм активистлары, мәгариф оешмалары хезмәткәрләре, студентлар спорт лигалары җитәкчеләре, иҗтимагый оешмалар вәкилләре.

Форумны «Россиянең иң яхшы студентлар спорт клубы 2021-2022  конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы тәмамланачак. Конкурста Россиянең 600дән артык уку йорты, шул исәптән Казаннан 5 клуб катнашты.

Конкурс нәтиҗәләре буенча лидерлар өчлегенә Казанның ике клубы эләкте: «КАИ-Зилант» студентлар спорт клубы (КНИТУ-КАИ им. А.н. Туполева) икенче урынны алды, «Казан Юлбарсы» (КФУ) лидерлар өчлеген тәмамлады. «Энерго» (КДЭУ), «Крылатые Барсы» (ПГУФКСиТ) һәм «Kronos» (КНИТУ) студентлар спорт клублары 28, 31 һәм 124 урыннарны яулады.

Татарстан Республикасыннан Форумның иң зур делегацияләренең берсе булуын билгеләп үтәргә кирәк:

КАИ-Зилант (КНИТУ-КАИ им. А. Н. Туполев)
«Казан Юлбарсы» ССК (КФУ)
Крылатые Барсы ССК (ПГУФКСиТ)
«Энерго» ССК (КДЭУ)
Форумда катнашучылар өчен бай программа эшләнгән, аларны «иң яхшы студентлар спорт клубы» бәйгесенең финалы, конкурсның турыдан-туры этабы көтә «АССК.рго " челтәр челтәре, дебатлар, индивидуаль практик биремнәр үтәү һәм кейсларны хәл итү, чемпионнар белән очрашу, җәмәгатьчелекне үстерү буенча белем бирү блоклары, спорт, дебатлар, спорт вакыйгаларын оештыру, мәгълүмати яктырту, Сулак каньонына, Дербентка экскурсия һәм спорт программасы.

Беренче тапкыр Россиянең АСКда эшләнгән «студентлар спорт кублары» уникаль уены сеансы һәм «Голдберг машинасы " тренингы узачак. Форум кысаларында шулай ук Россиянең АЮСКНЫҢ 10 еллыгын тәкъдир итү дә узачак.

Конкурсның читтән торып үткәрелгән этабы нәтиҗәләре буенча урыннар түбәндәгечә бүленде:

Иң яхшы SSC 2021-2022 номинациясе:

1 урын-ССК «Альянс» (МИРЭА, Мәскәү)

2 урын - КАИ-Зилант ССК (КНИТУ-КАИ им. А. Н. Туполева, Казан)

3 урын - «Казан Юлбарсы» ССК (КФУ, Казан)

4 урын - «РЭУ» ССК (РЭУ им. Г. В. Плеханова, Мәскәү)

5 урын-ССК «Феникс» (МДМУ им. И. М. Сеченова, Мәскәү)

Ел маркетингы номинациясе:

1 урын -  КАИ-Зилант» ССК (КНИТУ-КАИ им. А. Н. Туполева, Казан)

2 урын-ССК «Сенатор» (РАНХиГС, Мәскәү)

3 урын-ССК «Альянс» (МИРЭА, Мәскәү)

4 урын - «РЭУ» ССК (РЭУ им. Г. В. Плеханова, Мәскәү)

5 урын-ССК «Политехник» (СПбПУ, Санкт-Петербург)

Ел Медиа-менеджменты»номинациясе:

1 урын - «РязГМУ» ССК (РязГМУ, Рязань)

2 урын - КАИ-Зилант ССК (КНИТУ-КАИ им. А. Н. Туполева, Казан)

3 урын - «РЭУ» ССК (РЭУ им. Г. В. Плеханова, Мәскәү)

4 урын - «Грифоннар» ССК (КФУ им. В. И. Вернадский, Симфереполь)

5 урын-ССК «Феникс» (МДМУ им. И. М. Сеченова, Мәскәү)

2021-2022 елгы Россия чемпионаты проектын гамәлгә ашыруда белем бирү оешмасының иң яхшы ССК номинациясе, югары дивизион:

1 урын-ССК «Альянс» (МИРЭА, Мәскәү)

2 урын - «БАУМАНСКИЕ Панда» ССК (МДТУ им. Н. Э. Бауман, Мәскәү)

3 урын - «Казан Юлбарсы» ССК (КФУ, Казан)

Әлеге бәйгедән тыш форумда «Россиянең иң яхшы төбәк бүлеге – 2022» конкурсы узачак, анда Рәис-Шәйдуллин Айрат җитәкчелегендә Татарстан Республикасы Иң яхшы исем өчен көрәшәчәк.

«Иң яхшы студентлар спорт маркетологы» номинациясе:

- Мазилин Илья Дмитриевич (КДЭУ)

- Кузора Владислав Михайлович (КФУ)

«Иң яхшы студентлар спорт фотографы»номинациясе:

- Нефедьева Елизавета Ярославовна (КНИТУ-КАИ)

- Одинцова Евгения Игоревна (КФУ)

- Павлова Ирина Николаевна (КФУ)

Студентлар спорт вакыйгаларын иң яхшы оештыручы»номинациясе:

- Капитаненко Даниил Руслан улы (КНИТУ-КАИ)

- Баев Ярослав Олегович (ПГУФКСиТ)

«Спорт җәмәгатьчелегенең иң яхшы медиа-менеджеры» номинациясе:

- Вероника Евгеньевна Әңгәмә (ПГУФКСиТ)

Студентлар спорт клубының иң яхшы остазы»номинациясе:

- Зәйниев Алексей Александрович (КНИТУ-КАИ)

- Леванов Алексей Николаевич (КФУ)

Форумны Россия Федерациясе Фән һәм югары белем Министрлыгы, Дагыстан дәүләт университеты һәм ИТМО милли тикшеренү университеты ярдәмендә Россия студентлар спорт клублары ассоциациясе оештыра.

Конкурсның икенче этабында Татарстан командалары нәтиҗәләрне яхшырту өчен барысын да эшләячәкләр. Делегациябезгә уңышлар һәм Казанга яңа җиңүләр белән кайтуыгызны телибез!